Facebook Pixel

Богуслаєв: акції «Мотор Січ» продали китайським компаніям

Президент підприємства «Мотор Січ» В'ячеслав Богуслаєв підтвердив продаж акцій підприємства китайським компаніям. При цьому патенти на унікальні українські розробки залишаться інтелектуальною власністю підприємства.

За словами Богуслаєва, на такий крок він пішов, щоб не закривати завод і не скорочувати співробітників. Про це він розповів представникам ЗМІ 13 грудня під час їх перебування на підприємстві, передає «Укрінформ».

«Ми вирішили знайти інвестора. Нам підказали, хто інвестор, поїхали ми і поговорили з Китаєм. Власники акцій продали їх через нашу біржу. І я продав свої акції», — сказав він.

У свою чергу,директор держпідприємства «Івченко-Прогрес», генеральний конструктор Ігор Кравченко запевнив, що унікальні розробки підприємства, запатентовані як в Україні, так і в інших країнах, залишаться інтелектуальною власністю підприємства і не будуть продані разом із акціями АТ «Мотор Січ».

Він також додав, що інвестор, який буде працювати із заводом, не може не співпрацювати з конструкторським бюро.

З приводу китайських інвесторів Богуслаєв розповів, що вони зобов'язалися інвестувати в завод протягом двох років 250 млн доларів.

Контекст

  • Наприкінці листопада китайська корпорація Beijing Skyrizon Aviation Industry офіційно заявила про покупку акцій українського авіазаводу «Мотор Січ».
  • Співробітництво «Мотор Січі» з китайськими компаніями почалося в 2015 році. Воно відбувалося у різних формах. Зокрема, йшлося про будівництво складального виробництва авіадвигунів у Китаї.
  • Два роки тому СБУ звинуватила народного депутата В'ячеслава Богуслаєва у продажі 56% акцій «Мотор Січі» китайським інвесторам, афільованим із компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment.
  • У липні 2017 року СБУ відкрила кримінальне провадження за статтями «диверсія» і «підготовка до злочину», а Шевченківський районний суд Києва у вересні того ж року наклав арешт на акції підприємства «Мотор Січ».
  • На початку червня 2019 року АМКУ отримав спільну заявку «Укроборонпрому» і китайських компаній Skyrizon і Xinwei Technology на концентрацію відповідно понад 25% і 50% акцій «Мотор Січі» з метою спільного управління і контролю підприємства.
  • ЗМІ 5 листопада повідомляли, що неофіційний радник президента США Дональда Трампа Ерік Прінс веде переговори про купівлю українського виробника двигунів для авіатехніки «Мотор Січ». Мета переговорів – завадити Китаю взяти підприємство під свій контроль.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉