Facebook Pixel

Китайці вже купили український авіазавод «Мотор Січ» — «Укроборонпром»

Китайська корпорація Beijing Skyrizon Aviation Industry заявила про купівлю українського авіазаводу «Мотор Січ». Про це в інтерв'ю «Економічній правді» розповів глава «Укроборонпрому» Айварас Абромавичус.

«Угода нам дісталася у спадок, акції приватного підприємства були придбані китайськими інвесторами», — сказав він.

Абромавичус додав, що оскільки покупець попросив про можливість консолідувати понад 50% акцій заводу, український оборонний концерн попросив АМКУ продовжити розгляд на два місяці.

Цей час «Укроборонпрому» потрібно, щоб встигнути провести аудит відносин конструкторського бюро «Івченко прогрес» і «Мотор Січі», оскільки разом з заводом китайці можуть отримати технології.

Також Абромавичус підтвердив, що є побоювання, що за китайськими покупцями може стояти Росія.

Він висловив думку, що підприємство, як-от «Мотор Січ», має контролюватися державою.

Глава «Укроборонпрому» розповів, що вважає за необхідне для України прийняття закону, який би давав державі право вето під час купівлі іноземними інвесторами критично важливих підприємств.

Контекст

  • Розгляд заявки китайської компанії Skyrizon і «Укроборонпрому» про купівлю контрольного пакету акцій запорізького заводу «Мотор Січ» відклали на два місяці для подання додаткових документів у справі.
  • Співробітництво «Мотор Січі» з китайськими компаніями почалося в 2015 році. Воно відбувалося у різних формах. Зокрема, мова йшла про будівництво складального виробництва авіадвигунів у Китаї.
  • Два роки тому СБУ звинуватила народного депутата В'ячеслава Богуслаєва у продажу 56% акцій «Мотор Січі» китайським інвесторам, афільованим з компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment.
  • У липні 2017 року СБУ відкрила кримінальне провадження за статтями «диверсія» і «підготовка до злочину», а Шевченківський районний суд Києва у вересні того ж року наклав арешт на акції підприємства «Мотор Січ».
  • На початку червня 2019 року АМКУ отримав спільну заявку «Укроборонпрому» та китайських компаній Skyrizon і Xinwei Technology на концентрацію відповідно понад 25% і 50% акцій «Мотор Січі» з метою спільного управління та контролю підприємства.
  • Основні аспекти співпраці «Укроборонпрому», Skyrizon і Xinwei прописані в договорі та акціонерній угоді, які набудуть чинності в разі позитивного рішення АМКУ. За даними джерела в уряді, зараз уже близько 75% акцій «Мотор Січі» належать групі китайських власників, а в АМКУ вирішується питання про погодження операції з купівлі у них цього пакету компаніями Skyrizon і Xinwei Technology з подальшою безоплатною передачею «Укроборонпрому» 25% акцій.
  • Китайська сторона 30 серпня заявила, що не втручається в угоду між «Мотор Січчю» та китайськими компаніями.
  • ЗМІ 5 листопада повідомляли, що неофіційний радник президента США Дональда Трампа Ерік Прінс веде переговори про купівлю українського виробника двигунів для авіатехніки «Мотор Січ». Мета переговорів – завадити Китаю взяти підприємство під свій контроль.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉