Facebook Pixel

Нове дослідження: третя доза вакцини CoronaVac підвищує активність антитіл проти коронавірусу «Дельта»

Третя доза вакцини CoronaVac компанії Sinovac Biotech підвищує активність антитіл проти «Дельта»-штаму. Фото: УНІАН

Третя доза вакцини CoronaVac компанії Sinovac Biotech підвищує активність антитіл проти «Дельта»-штаму. Фото: УНІАН

Третя, або бустерна, доза вакцини CoronaVac китайської компанії Sinovac Biotech проти COVID-19 підвищує активність антитіл проти штаму «Дельта».

Як пише агентство Reuters, дослідники з Китайської академії наук, компанії Sinovac Biotech та університету фуранів виявили, що після чотирьох тижнів після третьої дози вакцини антитіла більш ніж у 2,5 раза краще протидіють штаму «Дельта», якщо порівняти ефект із результатом через місяць після другої дози.

Як конкретно зміна активності антитіл зможе запобігти зараженню штамом, не пояснюється.

Telegram Logo

Видання зазначає, що декілька країн, які великою мірою покладалися на вакцину CoronaVac, почали робити бустерні щеплення вакцинами західних виробників людям, які були повністю вакциновані китайським препаратом. Це пов'язано з тим, що через шість місяців після другої дози у вакцинованих CoronaVac не виявили активності нейтралізувальних тіл проти нового штаму.

Зазначається, що в дослідженні взяли участь 66 людей, які отримали дві або три дози китайської вакцини.

Контекст. Раніше The Page писало, що рівень активності антитіл проти коронавірусу після китайської вакцини CoronaVac компанії Sinovac Biotech у більшості людей знижується через півроку після другої дози, але третя — різко його підвищує.

Коментарі

Всі новини