Facebook Pixel

Різке зниження антитіл і третя доза: китайські вчені провели нове дослідження вакцини CoronaVac

Ефективність двох і трьох доз вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech. Фото: УНІАН

Ефективність двох і трьох доз вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech. Фото: УНІАН

Рівень антитіл проти коронавірусу після китайської вакцини CoronaVac компанії Sinovac Biotech у більшості людей знижується через півроку після другої дози, але третя — різко його підвищує.

Про це ідеться в результатах дослідження зразків крові 150 здорових людей від 18 до 59 років, розподілених на групи, яке провели китайські вчені, пише агентство Reuters.

Зокрема, рівень антитіл має властивість опускатися нижче порогового значення (середньогеометричний титр приблизно 8,0). До того ж з'ясувалося: що більше інтервал між дозами, то стійкіші антитіла. Зокрема, серед учасників, які отримали дві дози з різницею у два та чотири тижні, тільки 16,9 і 35,2% відповідно через півроку все ще мали рівень антитіл вищий за порогове значення.

Telegram Logo

Щодо третьої дози, то після того, як учасникам однієї групи ввели третю дозу (понад 500 осіб) приблизно за шість місяців після другої, з'ясувалося, що рівень антитіл у них через 28 днів збільшився приблизно в 3–5 разів — до 140.

Контекст. Раніше ми повідомляли про те, що розробники вакцин проти коронавірусу Johnson & Johnson, Moderna, AstraZeneca і Pfizer-BioNTech заявили про ефективність своїх препаратів і проти штаму «дельта».

Коментарі

Всі новини