Facebook Pixel

Ляшко заявив, що щепленим вакциною CoronaVac скоро дозволять в'їзд до Євросоюзу

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Фото: скриншот

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Фото: скриншот

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) найближчим часом визнає вакцинацію проти коронавірусу китайським препаратом CoronaVac і іншими, що схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). Це дасть змогу щепленим ними українцям вільно відвідувати Євросоюз. Про це в ефірі телеканалу «Україна» сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

«Йдуть процес і діалог. Є вакцини, які зареєстровані в EMA, — вони одразу увійшли до рішення. Але це не означає, що на цьому життя зупинилося», — зазначив міністр.

Telegram Logo

За словами Ляшка, європейські чиновники, з якими він спілкувався, запевняли його, що питання щодо визнання вакцинації всіма препаратами, схваленими ВООЗ, скоро буде розв'язано.

«Найближчим часом ЕМА внесе CoronaVac до свого переліку. Я спілкувався з директором Європейського регіонального бюро ВООЗ безпосередньо та з колегами в Брюсселі, які працюють у Єврокомісії. Усі говорять, що найближчим часом питання буде розглянуто й з усіма вакцинами, визнаними ВООЗ, дозволять подорожувати за ковідним сертифікатом», — запевнив міністр.

Контекст. У ЄС сертифікат про вакцинацію надає право на в'їзд тільки в тому разі, якщо щеплення зроблено препаратом, дозволеним EMA. Водночас, ухвалюючи рішення про введення сертифікату, керівні органи ЄС рекомендували країнам-учасницям Союзу визнавати й вакцинацію препаратами, які дозволено ВООЗ.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини