Facebook Pixel

Чиновники заговорили про обов'язкову вакцинацію в Україні

Автор

В Україні можуть зробити вакцинацію проти коронавірусу обов'язковою. Однак це буде залежати від того, які рішення ухвалить головний санлікар України Ігор Кузин, повідомив голова головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан.

«Якщо він винесе таку постанову, то вона буде обов'язкова для виконання в усіх сферах», — підтвердив чиновник.

За словами Рубана, контролювати вакцинацію в цьому випадку будуть районні та місцеві адміністрації разом з уповноваженими територіальними органами. За відмову від щеплень буде передбачено покарання, оскільки після рішення головного санлікаря проходження вакцинації стане обов'язковим для виконання.

«Є норма закону щодо захисту населення від інфекційних хвороб: якщо є загроза для оточення і таке рішення ухвалив головний державний санітарний лікар, то це обов'язково для виконання», — пояснив Рубан.

Нагадаємо, українців прищеплюють такими вакцинами:

Контекст. Натепер вакцинація в Україні добровільна. Будь-який українець самостійно вирішує питання про вакцинацію, і ніхто не має права змусити його зробити щеплення від коронавірусу.

З початку вакцинації проти коронавірусу в Україні прищепили понад 2,4 млн осіб, з них близько 1,3 млн отримали дві дози вакцини.

Вакцинуватися в Україні можна як у центрах масової вакцинації, так і в приватних клініках. Записатися на вакцинацію можна також онлайн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉