Facebook Pixel

Чиновники заговорили про обов'язкову вакцинацію в Україні

Автор
За відмову від щеплень буде передбачено покарання. Фото: Pixabay

За відмову від щеплень буде передбачено покарання. Фото: Pixabay

В Україні можуть зробити вакцинацію проти коронавірусу обов'язковою. Однак це буде залежати від того, які рішення ухвалить головний санлікар України Ігор Кузин, повідомив голова головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан.

«Якщо він винесе таку постанову, то вона буде обов'язкова для виконання в усіх сферах», — підтвердив чиновник.

За словами Рубана, контролювати вакцинацію в цьому випадку будуть районні та місцеві адміністрації разом з уповноваженими територіальними органами. За відмову від щеплень буде передбачено покарання, оскільки після рішення головного санлікаря проходження вакцинації стане обов'язковим для виконання.

Telegram Logo

«Є норма закону щодо захисту населення від інфекційних хвороб: якщо є загроза для оточення і таке рішення ухвалив головний державний санітарний лікар, то це обов'язково для виконання», — пояснив Рубан.

Нагадаємо, українців прищеплюють такими вакцинами:

Контекст. Натепер вакцинація в Україні добровільна. Будь-який українець самостійно вирішує питання про вакцинацію, і ніхто не має права змусити його зробити щеплення від коронавірусу.

З початку вакцинації проти коронавірусу в Україні прищепили понад 2,4 млн осіб, з них близько 1,3 млн отримали дві дози вакцини.

Вакцинуватися в Україні можна як у центрах масової вакцинації, так і в приватних клініках. Записатися на вакцинацію можна також онлайн.

Коментарі

Всі новини