Facebook Pixel

Британські вчені: Вакциновані проти COVID-19 можуть переносити штам «Дельта»

Штам «Дельта» і вакцинація: щеплені можуть переносити коронавірус. Фото: Pixabay

Штам «Дельта» і вакцинація: щеплені можуть переносити коронавірус. Фото: Pixabay

Британські вчені дійшли попереднього висновку, що повністю вакциновані проти COVID-19 особи, інфіковані штамом «Дельта», можуть переносити такий самий обсяг вірусних часток, які і люди, які не щеплювались. Тим часом вони наголосили, що вакцинація знижує шанси захворіти на коронавірус і забезпечує захист від її важкого перебігу чи смерті, пише видання The Guardian.

Експерти визнали, що все ще достеменно не знають, якою мірою вірус може передаватися від вакцинованих. «Наприклад, високий рівень вмісту вірусу у них може бути протягом коротшого проміжку часу. Але той факт, що ці (вакциновані. – Ред.) особи теж можуть мати високий рівень вмісту вірусу, передбачає, що все ще невакциновані можуть бути не настільки сильно захищені від варіанту «Дельта», як ми сподівалися», — заявила професорка медичної статистики і епідеміології Оксфордського університету Сара Уокер.

Дослідження, яке ще не пройшло рецензування, показало, що ефективність вакцини проти «Дельти» знизилася порівняно з раніше домінуючим варіантом «Альфа».

Telegram Logo

Раніше також і американські фахівці дійшли висновку, що поширення штаму «Дельта» робить досягнення колективного імунітету майже неможливим. За даними Товариства з дослідження інфекційних хвороб США, тепер поріг його вироблення піднявся до рівня понад 80% населення. Тоді як усього кілька місяців тому вчені говорили, що пандемія затихне при 60-70%.

«Чи зможемо ми досягти колективного імунітету? Ні, дуже малоймовірно», — сказав д-р Грег Поланд, директор групи дослідження вакцин у клініці Мейо в Рочестері, штат Міннесота. За його словами, цього не досягти навіть при 95%-й вакцинації.

Природний імунітет також не вирішить проблему. Вчені ще не можуть точно сказати, як довго триватиме імунітет, отриманий внаслідок хвороби на COVID-19, і чи буде він ефективний у боротьбі з новими штамами.

Цю ж думку раніше висловив і директор групи Оксфорда з розробки вакцин Ендрю Поллард. За його словами, невакциновані рано чи пізно зустрінуть вірус, а засобу для повної зупинки його передачі не існує. Однак учений зазначив, що причин для паніки зараз немає, оскільки існуючі вакцини хоча і не рятують від зараження, є досить ефективними в питанні від тяжкого перебігу COVID-19.

Контекст. Перші випадки штаму «Дельта» в Україні зафіксували наприкінці червня. ThePage раніше писало, що розробники вакцин проти коронавірусу Johnson & Johnson, Moderna, AstraZeneca і Pfizer-BioNTech заявили про ефективність своїх препаратів і проти штаму «Дельта».

Коментарі

Всі новини