Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Вакцини проти коронавірусу менш ефективні проти дельта-штаму – дослідження

Вакциновані люди можуть бути розношувачами дельта-штаму коронавірусу. Фото: стоп-кадр відео

Вакциновані люди можуть бути розношувачами дельта-штаму коронавірусу. Фото: стоп-кадр відео

Хоча вакцинація як і раніше є кращим способом захисту від дельта-варіанту, попередні дані дослідження вчених із Оксфордського університету показали, що щеплення менше захищають від зараження цим штамом і втрачають ефективність протягом декількох місяців після вакцинації. Все це вказує на необхідність ревакцинації.

Повідомляючи про ці результати, видання Forbes наголошує, що дослідження поки не було опубліковано або рецензовано.

Вчені порівняли ефективність щеплень, зроблених препаратами AstraZeneca, Pfizer і Moderna, проти альфа- і дельта-варіантів, використовуючи результати тестування майже 750 тис. осіб.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Вакцина Moderna виявилася найбільш ефективною проти «Дельти» після однієї вакцинації. Але дослідники говорять, що молодий вік її одержувачів може бути відповідальним за цей результат.

Вакцина Pfizer спочатку була набагато ефективнішою, ніж AstraZeneca, але її дія швидко слабшала після вакцинації. Через чотири або п'ять місяців її захист зрівнялася з більш стабільним рівнем, пропонованим AstraZeneca.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Дослідження також показало, що в організмі повністю вакцинованих людей, інфікованих варіантом «Дельта», кількість частинок коронавірусу така ж, як і у невакцинованих. Це означає, що вони можуть так само легко передавати вірус. Тому досягнення колективного імунітету може стати недосяжним для нових варіантів коронавірусу.

Додатково. Міністерство охорони здоров'я України запропонувало підприємствам, які для своїх співробітників провели масову вакцинацію, розмістити на вході відповідні наклейки.

Коментарі

Всі новини