Хороші речі необов'язково коштують усіх грошей світу. знайшло 10 класних декоративних засобів із сегмента мас-маркету, які стануть чудовою альтернативою люксовим маркам. У нашому огляді найкраща недорога косметика для макіяжу.

Фото: Raphael Lovaski / Unsplash
База під макіяж

Фото: Maybelline New York
База під макіяж (або праймер) наноситься перед тональним кремом. Цей засіб приховує недосконалості, маскує пори й робить макіяж стійкішим. Зараз не модно перевантажувати обличчя косметикою, тому базу під макіяж зазвичай не використовують кожного дня — тільки для особливих випадків. Бюджетні варіанти можна знайти в Maybelline New York.
Ціна: від 170 грн.
Тональний крем

Фото: Lottie London
Тональний крем треба купувати залежно від типу шкіри. Зараз величезний вибір такої косметики: є креми з невагомою текстурою та матуючим ефектом для жирної шкіри, живильні креми-муси для сухої шкіри, зволожувальні універсальні основи для нормальної шкіри. Добре зарекомендувала себе тональна основа англійської молодіжної марки Lottie London. Їхній Selfie Ready легкий, добре наноситься й нашаровується. Який би тональний крем ви не вибрали, наносьте його спонжем або пензлем. І правильно підбирайте відтінок.
Ціна: від 135 грн.
Пудра

Фото: theBalm
Зараз це не найпопулярніша річ, але все-таки вона потрібна. Якісна пудра матує й приховує недосконалості. І вона необов'язково має бути супердорогою. Наприклад, усе, що треба, робить пудра theBalm Sexy Mama, а коштує вона в кілька разів дешевше за дорогі аналоги. А ще в цієї пудри універсальний відтінок, який адаптується під колір шкіри.
Ціна: 447 грн.
Рум'яна

Фото: Rimmel
Хороші недорогі рум'яна в Rimmel. У палітрі небагато відтінків, але всі вони універсальні. Також у марки є палетка для скульптування обличчя, створена разом із супермоделлю Кейт Мосс. У Rimmel Kate Sculpting Palette є й рум'яна, і скульптор, і хайлайтер.
Ціна: 143 грн (рум'яна), 195 грн (палетка)
Засіб для контурингу

Фото: NYX Professional Makeup
Попри великий вибір косметики для контурингу підібрати скульптор правильного відтінку досить складно. Але є одна універсальна штука, яку рекомендують професіонали. І вона є бюджетною. Це рум'яна NYX Professional Makeup відтінку So Taupe.
Ціна: 230 грн.
Хайлайтер

Фото: I Heart Revolution
Хайлайтери зараз у моді, і вони є в кожної марки. Дуже багато — у I Heart Revolution, ще й у красивих коробочках у вигляді сердечок. Усі вони різних відтінків, але неймовірно блискучі.
Ціна: від 160 грн.
Бронзер

Фото: theBalm
Бронзер — це засіб, який надає відтінок засмаги. Він відрізняється від скульптора (засобу для контурингу). Схожі вони тим, що й одне, й інше мають бути правильного відтінку. Універсальний є в theBalm - це бронзер Bahama Mama. Для тих, хто боїться помаранчевого підтону, theBalm придумали спеціальний засіб Take Home the Bronze Anti-Orange Bronzer. Він підійде для світлої шкіри.
Ціна: від 450 грн.
Консилер

Фото: LA Girl
Ще один бюджетний улюбленець візажистів. Консилер L.A. Girl Pro Conceal HD маскує темні кола під очима, почервоніння та інші недосконалості. Стійкий і не висушує шкіру.
Ціна: 115 грн.
Спрей для фіксації макіяжу

Фото: NYX Professional Makeup
Спреї-фіксатори продовжують «життя» макіяжу. Їх використовують наприкінці — розпилюють на обличчя на відстані 10-15 см. Щоб макіяж тримався ще довше, спрей використовують після нанесення кожного шару (тут важливо дати йому час висохнути). Хороші й недорогі фіксатори у NYX Professional Makeup. Є спрей із матуючим ефектом Matt Finish і є спрей із сяючим фінішем Dewy Finish.
Ціна: від 190 грн.
Пензлі для макіяжу

Фото: Real Techniques
Для того щоб зробити хороший макіяж, потрібні хороші пензлі. Відмінне поєднання «ціна — якість» у марки Real Techniques. Їхній головний бестселер — універсальний пензель Expert Face Brush, який підійде для основи, тону, пудри. Усі пензлики RT зроблено із синтетичного матеріалу — таклону. Вони м'які, зручні й довговічні.
Ціна: від 180 грн.