Facebook Pixel

Як сортувати сміття вдома. 5 дизайнерських рішень

Дизайн

Для того щоб почати сортувати сміття, передусім потрібно бажання. І трохи місця вдома. Про те, як його розумно використати, уже подбали дизайнери. The Page вибрало п'ять цікавих рішень.

Фото: Stas Knop / Pexels

Фото: Stas Knop / Pexels

Контейнери для сортування можуть бути різних видів: у вигляді картонних коробок, мішків, пластикових кошиків, баків зі сталі, з фільтрами та розумними гаджетами. Яку б систему ви не обрали, пам'ятайте головне правило — сміття, що призначене для подальшого перероблення, має бути чистим. Обов'язково мийте упаковку перед тим, як її викинути, і добре висушуйте. Щоб заощадити місце в сміттєвому баку, стискайте пластикові пляшки, алюмінієві банки, упаковки з-під соку та молока, картонні коробки.

Картонні контейнери

Фото: «Україна без сміття»

Фото: «Україна без сміття»

Це найпростіший спосіб почати сортувати сміття. Наприклад, такі контейнери пропонує організація «Україна без сміття». Там рекомендують встановити кілька картонних коробок, наприклад на балконі. І впродовж тижня-двох складати туди пластик, папір, скло тощо. Потім відвозити відсортоване сміття до пунктів приймання.

Ці контейнери зроблено з макулатурного картону. Габарити — 35 х 35 х 70 см. До кожного контейнеру можна підібрати кришку з підписом. Є «пластик», «папір», «скло», «метал», «комбінована упаковка», «неліквідний пластик» і навіть «кришечки» та «паперові стаканчики». З додаткових плюсів — доступна ціна. Контейнери коштують 145 — 295 грн, кришки — 25 — 75 грн. Сортувальний набір із 3-х контейнерів обійдеться в 850 грн, із 4-х — 1150 грн.

Контейнери-конструктори

Фото: IKEA

Фото: IKEA

Щоб заощадити місце, різні контейнери можна ставити один на інший. Вдале рішення є в IKEA — серія для сортування сміття Sortera. Це пластикові баки для сміття особливої конструкції — їх можна відкривати, навіть якщо розмістити один на одному. Єдиний момент: щоб конструкція не впала, не ставте більш як три ящики місткістю 37 л і більш як два ящики місткістю 60 л, а важке сміття кидайте в нижній. Контейнери Sortera підходять для паперу, пластику, скла, металу. Ціна — 249 грн (37 л) і 299 грн (60 л).

Вертикальна система

Фото: Joseph Joseph

Фото: Joseph Joseph

Є вже готові вертикальні конструкції. Наприклад, брати Ентоні та Річард Джозефи з компанії Joseph Joseph придумали гарне і зручне відро для сортування сміття Totem. Це система з двох відділень. У верхньому відділенні міститься фільтр, який запобігає появі неприємних запахів. Тут кріпиться невелике трикутне відерце для харчових відходів, отже, залишається ще місце, наприклад для пластику. У нижньому відділенні можна збирати скло та папір. Ціна — від 5 144 грн (40 л) до 9 390 грн (60 л).

Мішки для сортування

Фото: IKEA

Фото: IKEA

Найбюджетніший варіант — мішки для сортування, які ставляться поруч один до одного, а відрізняються за кольором (як варіант — мають різні етикетки). Такі теж є в IKEA — з етикетками, кришками та ручками. Мішки Dimpa ще й можна прати. Ціна — 130 грн (70 л).

Розумне відро для сміття

Фото: Eugene by Uzer

Фото: Eugene by Uzer

Уже з'являються гаджети, які самі сортують сміття. Наприклад, французький стартап Eugene by Uzer. Цей прилад зчитує штрихкоди на упаковці й підказує, куди викинути непотрібну річ. Уже можна придбати сканер вартістю 79 євро. У планах — випустити «розумне» відро для сміття з вбудованим гаджетом.

Не втрималася. Історія про те, як я замовляла дзеркало в IKEA Особиста думка

Не втрималася. Історія про те, як я замовляла дзеркало в IKEA

IKEA покаже будинки художників, дизайнерів і музикантів у рамках цілодобового фестивалю Дизайн

IKEA покаже будинки художників, дизайнерів і музикантів у рамках цілодобового фестивалю

Вірджил Абло показав IKEA свою паризьку студію й розповів про її роботу Мода

Вірджил Абло показав IKEA свою паризьку студію й розповів про її роботу