Facebook Pixel

Вакцина проти коронавірусу Sinopharm: суперечки щодо ефективності та світова настороженість

Здоров'я

Усе про китайську вакцину проти коронавірусу Sinopharm. Фото: Pixabay

Усе про китайську вакцину проти коронавірусу Sinopharm. Фото: Pixabay

Китайську вакцину проти коронавірусу Sinopharm почали використовувати в Іраку. Застосування цієї вакцини схвалили й у Венесуелі.

Але попри це навколо ефективності вакцини від Sinopharm точаться суперечки. У чому причина, що показують дослідження та чи будуть використовувати Sinopharm у країнах Європи – далі в матеріалі.

Цикл публікацій про вакцини проти коронавірусу від The Page:

1

Вакцина Sinopharm: ефективність

BBIBP-CorV — вакцина проти COVID-19 – це одна з двох вакцин проти коронавірусу, які розробила компанія Sinopharm.

Під час випробувань вакцина показала ефективність 79,34%, повідомляє South China Morning Post. Водночас, за даними органів охорони здоров'я ОАЕ, її ефективність становить 86%, а захист від тяжкого перебігу захворювання на коронавірус – 100%. Прессекретарка CNBG відмовилася пояснити різницю результатів випробувань і сказала, що докладні висновки опублікують пізніше.

Тим часом партнери в Туреччині, Індонезії та Бразилії повідомили про рівень ефективності від 50% до 91%.

Однак, за даними Financial Times, підтверджень і висновків у відкритому доступі поки що немає. Через те до китайських вакцин ставляться насторожено.

Sinopharm не публікувала дані щодо випробувань фази III у рецензованих медичних журналах і не поширювала багато інформації про вакцину, крім пресрелізів і показників ефективності.

«Важко сказати, наскільки добре працює ця вакцина», – коментував епідеміолог з Оксфордського університету Чженмін Чен.

Відсутність прозорих результатів досліджень може обмежити можливості відправлення вакцини до інших країн.

Принцип дії цієї вакцини відрізняється від багатьох препаратів. Sinopharm вводить в організм людини частини «вбитого» коронавірусу COVID-19. Ці частини були виведені в лабораторії, і вони викликають імунну реакцію організму людини. Важливо: вакцина не здатна спричинити зараження людини COVID-19.

Курс складається з двох доз. Вводити препарат потрібно внутрішньом'язово з інтервалом у 21 день. Зберігається вакцина у звичайному холодильнику за температури 4 — 8°C.

2

Побічні ефекти

Основні побічні ефекти від застосування вакцини Sinopharm:

  • біль і ущільнення в місці ін'єкції;
  • легка лихоманка;
  • алергічна реакція.

Частота важкої алергічної реакції склала приблизно 2 випадки на 1 млн.

Однак у грудні 2020 року випробування вакцини Sinopharm було тимчасово зупинено через «серйозний побічний ефект».

«Кілька днів тому ми повідомили до регулювальних органів про те, що в одного з учасників випробувань, якому 64 роки, з'явилися неврологічні симптоми, які можуть бути пов'язані із синдромом Гієна-Барре. Нам це здається малоймовірним, однак безпека цих досліджень має першорядний характер, тому було ухвалено рішення тимчасово зупинити (дослідження) для того, щоб з'ясувати, що сталося», – повідомляв керівник групи дослідників Херман Малага.

Водночас у січні 2021 року уряд Філіппін прокоментував суперечки щодо безпеки вакцини Sinopharm. Йдеться про закордонний новинний репортаж про BBIBP-CorV, у якому перераховані 73 побічні ефекти, включно з втратою зору та смаку, а також високим артеріальним тиском.

«Усі документи, включно зі звітом про 73 побічні реакції, буде розглянуто й оцінено FDA. Якщо ми побачимо, що вакцина є небезпечною, вона не отримає дозволу на використання в надзвичайних ситуаціях», – повідомив уряд.

3

Sinopharm у Європі

Про схвалення вакцини Sinopharm першою з країн ЄС повідомила Угорщина. 16 лютого 2021 року країна отримала 550 тисяч доз вакцини. Упродовж наступних чотирьох місяців Угорщина розраховує отримати ще 5 млн доз вакцини Sinopharm.

Однак Угорська медична палата повідомила, що не може рекомендувати використання вакцини Sinopharm через відсутність офіційної публікації її характеристик. Те саме її представники заявили і про російську вакцину Sputnik V.

«На сайті OGYÉI — Угорського національного інституту фармацевтики, харчових продуктів і здоров'я — немає жодних документів про використання цих вакцин», — йдеться в повідомленні.

У Палаті додали, що не можна із чистим сумлінням рекомендувати колегам використання цих препаратів.

Зарплата чистими на руки в жовтні 2024 року має знизитись – роботодавці приймають складні рішення Новини

Зарплата чистими на руки в жовтні 2024 року має знизитись – роботодавці приймають складні рішення

Підземелля, сучасне мистецтво, 200 гривень — чому Луцьк входить до топ-10 туристичних місць України Життя

Підземелля, сучасне мистецтво, 200 гривень — чому Луцьк входить до топ-10 туристичних місць України

Вітальність у бізнесі: як ШІ оцінює енергію співробітників та чим це корисно компаніям? Погляди

Вітальність у бізнесі: як ШІ оцінює енергію співробітників та чим це корисно компаніям?