Facebook Pixel

Третя доза вакцини: Pfizer наполягає на необхідності робити додаткове щеплення

Pfizer та BioNTech планують запросити дозвіл у регуляторів США та ЄС на використання третьої дози вакцини проти коронавірусу. Додаткова доза вакцини допоможе підтримувати необхідний рівень захисту проти коронавірусу навіть через пів року після повної вакцинації.

За даними досліджень, третя доза вакцини викликає імунну відповідь із титрами антитіл, які в 5 — 10 разів вищі, ніж після двох щеплень. Про це повідомила пресслужба компанії BioNTech.

Компанії планують опублікувати більш точні дані та звернутися з ними до Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA), Європейського агентства лікарських засобів (EMA) та інших регулювальних органів.

Крім того, компанії розробляють оновлений варіант вакцини, яка буде ефективною проти штаму «Дельта». BioNTech готова розпочати клінічні випробування вже в серпні, якщо отримає схвалення від регулятора.

У компанії проаналізували дані пацієнтів зі США та дійшли висновку, що ефективність вакцини Pfizer/BioNTech за шість місяців падає до майже 80%. Однак вакцина все ще зберігає ефективність проти важкого перебігу коронавірусу на рівні 94%.

Нагадаємо, що українцям роблять щеплення такими вакцинами:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉