Facebook Pixel

Pfizer настійно рекомендує застосовувати третю дозу вакцини проти коронавірусу

Pfizer говорить про ефективність бустерної дози вакцини. Фото: NBC News

Pfizer говорить про ефективність бустерної дози вакцини. Фото: NBC News

Найближчим часом компанія Pfizer проведе брифінг для вищих посадових осіб Міністерства охорони здоров'я США, де повідомить про необхідність ревакцинації третьою дозою вакцини від коронавіруса. Про це повідомила газета The Washington Post із посиланням на джерела.

Раніше два американських регулятора (Міністерство охорони здоров'я і соціальних служб та Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів) повідомили, що повністю вакциновані люди зараз не потребують ревакцинації.

Розробники вакцини компанії Pfizer і BioNTech планують отримати дозвіл регуляторів на бустерну дозу протягом декількох тижнів. Вони вважають, що третє щеплення потрібно зробити через 6-12 місяців після перших двох.

Telegram Logo

Компанії отримали «обнадійливі дані» під час триваючого випробування бустерного уколу, йдеться в їхній спільній заяві.

Доза названа бустерною (допоміжною, яка прискорює), тому що вона вводиться після двох основних і значно покращує захист проти коронавірусу.

«Дані дослідження показують, що бустерна доза, введена через 6 місяців після другої дози, викликає імунну відповідь із титрами антитіл, які в 5-10 разів вище, ніж після двох доз», — йдеться в повідомленні.

МОЗ США говорить, що остаточне рішення з питання третьої дози вакцини буде лише частково ґрунтуватися на даних, отриманих від компанії-виробника. Але якщо Pfizer надасть переконливі докази необхідності бустерної дози, влада США розгляне це питання.

Джерела The Washington Post кажуть, що нерішуча поведінка чиновників пов'язана з можливими побоюваннями з приводу зниження довіри до вакцинації серед американців.

Додатково. В Ізраїлі повідомили про зниження ефективності вакцини Pfizer у запобіганні інфікування і симптомів хвороби. Ефективність вакцини впала до 64% з початку червня, однак препарат усе ще здатний в 93% випадків запобігати госпіталізації і серйозному захворюванню.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини