Facebook Pixel

Саміт G7: підтримка України, санкції проти РФ, протистояння Китаю та загрозі голоду

Єдність позицій і рішучі дії – з таким посланням до світу звернулися лідери семи провідних економічно розвинених країн («Велика сімка», G7) під час саміту, що відбувся 26 – 28 червня.

Головною темою зустрічі стала війна в Україні та мінімізація її наслідків для глобального ринку. Канцлер Шольц (ФРН зараз головує в G7) наголосив, що війна надовго визначатиме міжнародні відносини. «Щодо Росії не може бути повернення на той час, коли вона не вторглася в Україну».

Лідери країн у понеділок, 27 червня, оприлюднили спільну заяву щодо підтримки України. У ній йдеться, що країни G7 надаватимуть Україні фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну допомогу «стільки, скільки знадобиться».

Не встигло відповідне послання дійти відеозв'язком до президента Володимира Зеленського, як по торговому центру в Кременчуці було завдано ракетного удару.

зеленский-r0.jpg

Після цього оперативно було випущено нову заяву лідерів G7: «Ми офіційно засуджуємо мерзенний напад на торговий центр у Кременчуці. Ми не заспокоїмося, доки Росія не припинить свою жорстоку та безглузду війну в Україні».

Під час саміту Росія двічі нагадала про себе ракетними ударами по цивільних об'єктах в Україні. Уперше це сталося в неділю, 26 червня, напередодні відкриття зустрічі – ракетних ударів було завдано по Києву.

Президент США Джо Байден заявив, що Путін «від самого початку розраховував на те, що в НАТО та «Великій сімці» якимось чином станеться розкол, але цього не сталося і не станеться». Британський прем'єр-міністр Борис Джонсон закликав керівників провідних держав світу не піддаватися почуттю втоми.

Яку допомогу Україні пообіцяли лідери G7

Як зазначається в підсумковому комюніке саміту, на сьогодні провідні країни Заходу готові надати або вже надали до $29,5 млрд для бюджетної підтримки України у 2022 році, щоб допомогти «закрити фінансовий дефіцит і далі забезпечувати надання основних послуг українському народу».

Лідери країн погодилися передати Україні гроші від підвищення мита на російський експорт.

Обмеження нафтових цін

Лідери G7 домовилися про введення в майбутньому ліміту цін на нафту, що імпортується РФ. Механізм такого обмеження має бути розроблено найближчим часом.

Цей захід запропоновано на тлі занепокоєння західних країн через те, що ембарго на нафту РФ із боку США та ЄС лише призвело до зростання цін на цей ресурс у світі.

Напередодні саміту президент Макрон пропонував запровадити обмеження не лише на ціни на російську нафту, а й на нафту інших виробників. Проте США та Німеччина виступили проти такого заходу, і Франція відмовилася від цієї ініціативи.

Агентство Bloomberg повідомило, що лідери країн G7 також мають намір доручити профільним міністерствам вивчити можливість запровадження обмеження цін на купівлю російського газу.

Нові санкції проти Росії

Сполучені Штати оголосили про запровадження країнами G7 нових санкцій, спрямованих проти оборонної промисловості Росії. «Лідери країн G7 погоджуватимуть і розширюватимуть адресні санкції для подальшого обмеження доступу Росії» до західних технологій, які можуть підтримати російську збройову промисловість, йдеться в заяві Білого дому. Крім того, США «агресивно націлюватимуться на російські оборонні ланцюжки постачання й обмежуватимуть здатність Росії замінити військову техніку, яку вона вже втратила під час своєї жорстокої війни».

У заяві також зазначається, що президент США Джо Байден та інші лідери країн G7 «домагатимуться права використовувати доходи, отримані від будь-яких нових мит на російські товари, щоб допомогти Україні та гарантувати, що Росія сплатить пов'язані з війною витрати».

США запровадять вищі тарифні ставки (35%) на 570 груп російських товарів у сумі приблизно $2,3 млрд.

США, Велика Британія, Японія та Канада оголосили про намір заборонити постачання російського золота. За підрахунками Вашингтона, таке ембарго позбавить Москву приблизно $19 млрд на рік.

Стримування Китаю

Лідери країн G7 домовилися розробити спільні кроки щодо виправлення торгової практики Пекіна, яка «завдає шкоди» світовому ринку.

У травні глава американського Мінфіну Джанет Єллен закликала Захід координувати кроки для зниження вразливості від КНР. Вона зазначила, що для досягнення провідних позицій на ринку «Китай використовує різні несумлінні торговельні практики».

G7 також закликала Китай «натиснути на Росію, щоб вона негайно виконала юридично зобов'язальний вердикт Міжнародного суду від 16 березня 2022 року та відповідні резолюції Генеральної Асамблеї ООН, які стосуються ситуації в Україні», а також «негайно та беззастережно» вивела свої війська з України.

Боротьба з глобальним браком продовольства

«Ми зобов'язуємося виділити додатково $4,5 млрд для захисту найуразливіших верств від голоду та недоїдання. Загалом на забезпечення глобальної продовольчої безпеки цього року ми виділимо $14 млрд», – йдеться в комюніке.

Крім того, лідери G7 обіцяли, що санкції, які вони впроваджують, не зачіпатимуть продовольство і вільний потік сільськогосподарських товарів, зокрема з Росії, а також не перешкоджатимуть постачанням гуманітарної допомоги.

Раніше газета The Daily Mail повідомила, що із загальної суми на забезпечення продовольчої безпеки $2,76 млрд нададуть США.

Довідка про саміт

48-й саміт «Великої сімки» (G7) проходив 26 – 28 червня 2022 року в готелі «Замок Ельмау» в Баварських Альпах приблизно за 100 кілометрів від Мюнхена, осторонь залізниць і автобанів. Дістатися до нього із сусіднього курортного містечка Гарміш-Партенкірхена можна дорогою, видовбаною в скелях. Перший раз саміт G7 у цьому готелі відбувся у 2015 році.

У зустрічі взяли участь:

  • прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо;
  • президент Франції Емманюель Макрон;
  • канцлер Німеччини Олаф Шольц;
  • прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі;
  • прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда;
  • прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон;
  • президент США Джо Байден;
  • голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн;
  • голова Європейської ради Шарль Мішель.

Запрошені учасники: глави України, Аргентини, ПАР, Індії, Індонезії та Сенегалу. Президент України Володимир Зеленський приєднався відеозв'язком, решта запрошених були присутні особисто.

Готель класу люкс «Замок Ельмау» розташований у замку ХІХ століття на півдні Німеччини. Базова вартість одномісного номера в ньому починається зі 102 євро за ніч, ціна за номер «люкс» сягає 3100 євро.

Schloss_Elmau_main_entrance_opt-r0.jpg


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉