Facebook Pixel

Дуда: Польща готова стати гарантом безпеки України після завершення війни

Польща дасть згоду стати державою-гарантом безпеки України після закінчення російсько-української війни. Про це заявив CNN президент Польщі Анджей Дуда.

Quote«Володимир Зеленський запитував мене, чи згоден я, щоб Польща була однією з держав-гарантів безпеки України. Сьогодні ми підтримуємо Україну всіма силами, які маємо. Тому ми вважаємо, що зобов’язані це зробити як сусіди. Якщо Україна попросить нас (стати безпековим гарантом — The Page) і гарантом миру після закінчення війни, то тоді так, Польща візьме в цьому участь», — сказав він.

Дуда також наголосив, що війна має завершитися на тих умовах, на які погодиться Україна:

Quote«Ми не можемо прийняти той факт, що у вільному демократичному світі будь-яку угоду, якою мало б бути покладено край цій війні, буде укладено без участі України та без згоди України. Якщо ця війна завершиться, вона має завершитися на таких умовах, на які погодиться Україна, сидячи за столом переговорів»

Контекст. Україна на березневих перемовинах у Стамбулі заявила, що потребує надання міжнародних гарантій безпеки. У договорі має бути прописано, що в разі конфлікту консультації мають тривати не більш як три дні. Країни-гаранти будуть зобов'язані надати допомогу. З-поміж гарантів Україна бачить країни Ради безпеки ООН (Франція, США, Сполучене Королівство, КНР і РФ), а також Туреччину, ФРН, Канаду, Італію, Польщу та Ізраїль. Доєднатися зможуть і інші країни. Усі гаранти мають сприяти вступу України до ЄС.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉