Facebook Pixel

Оперативна інформація про російсько-українську війну на 30 травня 2022 року

30 травня 2022 року розпочалася дев’яносто шоста доба повномасштабної війни росії проти України. Бойові дії тривають. Ворог не припиняє наступальних дій у Східній операційній зоні. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Волинський і Поліський напрямки

Без суттєвих змін.

Сіверський напрямок

Ворог завдав авіаударів по території Сумської області в районі сіл Запсілля, Миропілля та здійснив артилерійський обстріл поблизу Кіндратівки.

Харківський напрямок

Противник обстріляв райони на північ і північний схід від міста Харкова, а також села Руські Тишки, Черкаські Тишки, Руська Лозова, Питомник, Борщова та Перемога.

Слов'янський напрямок

Ворог перегруповується для поновлення наступу в напрямках Ізюм – Барвінкове, Ізюм – Слов’янськ. Для авіаційної підтримки підрозділів у районі на північ від міста Ізюма противник утримує в готовності до застосування майже вертолітну ескадрилью Ка-52.

У рамках логістичного забезпечення та доукомплектування підрозділів, що зазнали втрат, ворог перемістив до тимчасово захоплених населених пунктів понад 250 одиниць озброєння та військової техніки. Для підвищення оперативності перекидання військ і техніки противник відновив залізничний міст у районі міста Куп’янська.

Донецький напрямок

Основні зусилля підрозділи агресора зосереджують на наступі задля оточення наших військ у районі Лисичанська та Сєвєродонецька й блокуванні основних логістичних шляхів.

На Лиманському напрямку ворог закріплюється в населеному пункті Лиман, проводить перегрупування для подальшого наступу на Слов’янськ.

На Сєвєродонецькому напрямку противник закріплюється на північно-східних і південно-східних околицях міста Сєвєродонецька. Для посилення угруповання військ перекинув із території російської федерації боєприпаси та техніку.

На Бахмутському напрямку окупанти перегруповуються для подальшого наступу в напрямку Олександропілля – Комишуваха.

Новопавлівський і Запорізький напрямки

На Курахівському та Новопавлівському напрямках противник активних бойових дій не проводив. Обстрілює наші війська, зокрема, залучає оперативно-тактичну та армійську авіацію.

На Запорізькому напрямку окупанти посилили угруповання завдяки переміщенню з району Мелітополя в напрямку міста Василівка до 120 одиниць озброєння та військової техніки.

Південнобузький напрямок

Противник зосереджує основні зусилля на утриманні захоплених рубежів, сковуванні дій наших військ і запобіганні перекиданню резервів Сил оборони на інші напрямки.

Для поповнення втрат угруповання військ окупанти переміщують з території російської федерації та тимчасово окупованого Криму зняту зі зберігання військову техніку. На Миколаївському напрямку противник перекинув окремі підрозділи на визначені напрямки задля наступу для повернення втрачених позицій.

Криворізький напрямок

Ворог продовжує артилерійські обстріли позицій наших військ і веде контрбатарейну боротьбу.

Подякувати 🎉