Facebook Pixel

У Молдові заборонили знаки-символи російської агресії

Президент Молдови Майя Санду підписала закон, який забороняє використовувати георгіївську стрічку, а також знаки Z та V.

Вона наголосила, що ця заборона не торкається історичної пам'яті. Вона не передбачає і заборони святкування Дня Перемоги.

«Ми зобов'язані пам'ятати про перемогу цивілізації над фашизмом та нацизмом. Зараз війна повернулася до Європи. І ми всі бачимо, які знаки використовуються у Харкові чи Маріуполі, у зруйнованій Бучі», – сказала Санду.

Президент закликала молдавських політиків утримуватися від спекуляцій та провокацій, відстоювати нейтралітет країни та домагатися припинення війни в Україні.

За порушення заборони фізичним особам загрожує штраф $250–500 або неоплачувана праця на благо суспільства від 30 до 60 годин, а юридичним особам та держчиновникам – штраф $500–1000.

Депутати від Блоку комуністів та соціалістів оскаржили закон у Конституційному суді Молдови. Він поки що не висловився з цього приводу.

У цей час у Москві з'явився законопроєкт про прирівнювання георгіївської стрічки до символів військової слави. Передбачається, що через «публічне осквернення» георгіївської стрічки наступатиме кримінальна чи адміністративна відповідальність.

Послів Росії та Білорусі попросили не приїжджати на церемонію до колишнього концтабору Маутхаузен в Австрії 15 травня. Наприкінці березня організатори церемонії на згадку про 77-у річницю звільнення концтабору Бухенвальд у Німеччині повідомили, що офіційні делегації з Росії та Білорусі не запрошені на неї.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉