Facebook Pixel

Радбез ООН по Україні: Кулеба тролив втечу Лаврова, а прокурор Хан говорив про Бучу

Засідання Ради Безпеки ООН на рівні міністрів закордонних справ, яке було присвячене підтримці миру та безпеки в Україні, завершилося у Нью-Йорку.

Окрім голів МЗС з країн-постійних членів, виступали також голови МЗС інших європейських держав, голова МЗС України Дмитро Кулеба, прокурор МКС Карім Хан та голова Держдепу США Ентоні Блінкен.

Враховуючи, що Радбез досі не може приймати серйозних рішень через право вета у росії, результатом його поки є серія заяв, тому The Page зібрав ключові з них.


Що Дмитро Кулеба сказав Радбезу ООН

Кулеба закликав застосувати пропозиції Зеленського. Фото: FB/Дмитро Кулеба

Кулеба закликав застосувати пропозиції Зеленського. Фото: FB/Дмитро Кулеба

Голова МЗС України Дмитро Кулеба закликав міжнародну спільноту виконати формулу миру з пʼяти складових, яку запропонував під час промови на Генасамблеї ООН Володимир Зеленський.

Він також нагадав, що Київ розробив свій концепт гарантій безпеки, і пропонує країнам долучатися до двосторонніх та багатосторонніх угод, які могли б допомогти захистити кордони України до вступу в НАТО. За словами Кулеби, цей механіхм можна буде застосувати також в інших країнах.

Головам МЗС запевнив також, що часткова мобілізація в росії не допоможе Володимиру Путіну виграти війну в Україні.

Quote«Кожен українець – це зброя. Росія зазнає поразки і понесе повну відповідальність за злочини агресії та військові злочини, злочини проти людства та геноцид», — підкреслив Кулеба.

Як Кулеба потролив втечу Лаврова на Радбезі ООН

Лавров знову звинуватив Захід у затягуванні війни. Фото: Getty Images

Лавров знову звинуватив Захід у затягуванні війни. Фото: Getty Images

Голова МЗС рф Сергій Лавров, що спочатку запізнився на засідання, а потім втік з нього дуже швидко, проголосив спіч, сповнений російської пропаганди.

У двох словах, представник кривавого режиму кремля заявив, що засідання покликане обговорити «тему безкарності в Україні з 2014 року», а також традиційно звинуватив Захід, який підтримує Київ, що той намагається затягнути бойові дії, аби виснажити росію.

Він також вчергове назвав Революцію Гідності «державним переворотом» і збрехав, що Донбас і Крим відділилися від України добровільно, а Київ потім «обстрілював Схід 8 років».

Крім того, Лавров заявив про недовіру до Міжнародного кримінального суду, а президента України Володимира Зеленського назвав «сучим сином».

Водночас критику росії російський так званий дипломат послухати не залишився, за що отримав порцію скепсису від представника США — той заявив, що Лавров, мабуть, не зміг винести чіткого засудження війни росії в Україні, і це ознака слабкості кремля.

Зі свого боку, голова МЗС Дмитро Кулеба потролив росіянина, пожартувавши:

Quote«Я помітив, що російські дипломати тікають так само майстерно, як російські солдати».

Він додав, що єдине, що заслуговує на увагу у виступі голови МЗС рф — неприйнятний жаргон у бік президента України.

Що сказав Радбезу ООН Ентоні Блінкен

Блінкен підкреслив, що ядерний шантаж рф має припинитися. Фото: Getty Images

Блінкен підкреслив, що ядерний шантаж рф має припинитися. Фото: Getty Images

Тільки росія може зупинити свою загарбницьку війну, адже вона її розпочала підкреслив держсекретар США Ентоні Блінкен.

Quote«Якщо росія припинить воювати, не буде війни. Якщо Україна припинить воювати, не буде України. Тому ми продовжуватимемо підтримувати Україну, поки вона захищає себе», — зазначив Блінкен.

Він додав, що дипломатія, на якій наполягає Захід, не може стати приводом для здачі українських територій.

Quote«Президент Путін робить власний вибір. Тепер усі інші країни повинні сказати президенту Путіну, щоб він припинив цей жах, який він розпочав», — підкреслив голова Держдепу США.

Він запевнив, що дії Путіна не залишаться без покарання, і навіть зараз кривавий лідер кремля замість виведення військ оголосив про мобілізацію 300 тис. людей на війну та продовжує погрожувати Україні та всьому світові ядерною зброєю.

Блінкен заявив також, що Путін спеціально обрав тиждень збору світових лідерів у Нью-Йорку, аби підлити масла у вогонь, який сам і розпалив.

Quote«Ніхто не має вірити росії сьогодні», — підкреслив держсекретар.

Він закликав кожного члена ООН і Радбезу ООН зокрема надіслати росії чіткий сигнал, що його погрози ядерною зброєю мають бути припинені.

Що сказав генсек ООН Антоніу Гутерреш на Радбезі ООН

Гутерреш закликав розслідувати події в Ізюмі. Фото: Getty Images

Гутерреш закликав розслідувати події в Ізюмі. Фото: Getty Images

Генсек ООН Антоніу Гутерреш наголосив на тому, що референдуми на окупованих росією територіях будуть прямим порушеннями статуту ООН. Він додав, що російська агресія також як ніколи наблизила ризик ядерної війни.

Quote«Ідея ядерного конфлікту, колись немислима, стала предметом дискусій. Це саме по собі абсолютно неприйнятно», — підкреслив Гутерреш.

За його словами, останні 7 місяців повномасштабної війни в Україні пройшли під знаком страждань та відчаю, коли росія вбила тисіячі українців та їхніх дітей під час бомбардувань.

Quote«Щодня приблизно 5 дітей помирають чи отримують поранення й практично всі українські діти отримали психологічну травму через жах війни, розлуку з сім'ями», — зазначив Гутерреш, додавши також, що приблизно 14 млн жінок і дітей були змушені тікати від війни.

Величезну тривогу також викликають останні повідомлення про масові поховання в Ізюмі, сказав генсек, закликавши провести детальне розслідування.

Гутерреш закликав усі держави, що брали участь у засіданні Радбезу ООН, подвоїти свої зусилля, аби не допустити нової ескалації, закінчити війну та забезпечити мир.

Що сказав прокурор Хан Радбезу ООН

Прокурор МКС розповів про свої візити в Україну

Прокурор МКС розповів про свої візити в Україну

Виступав на засіданні Радбезу ООН також прокурор міжнародного кримінального суду Карім Хан.

За його словами, зараз світ має колективно продемонструвати, що закон – це не просто слова, і він захищає життя людей.

Quote«Будь-хто, хто бере зброю і пускає ракету, має розуміти, що закон не спить і відповідальність буде», – підкреслив Хан, нагадавши, що для воєнних злочинів немає строку давності.

За словами прокурора, він двічі побував в Україні та особисто бачив, що робить росія, і нараз МКС знаходиться на етапі криміналістичних дій, які дозволять показати, що насправді сталося.

Quote«У Бучі я побачив тіла за церквою. Коли я ходив по вулицях Бородянки, я побачив руйнування шкіл і будинків. Коли я їхав з Харкова, я почув вибухи від ракет. Це лише невеликий кадр з реальності, в якій живуть люди», – заявив Хан.

Що заявив голова МЗС Китаю Радбезу ООН

Голова МЗС Китаю вимагає негайних перемовин України та рф. Фото: Wikipedia

Голова МЗС Китаю вимагає негайних перемовин України та рф. Фото: Wikipedia

Зі свого боку, голова МЗС Китаю Ван Ї закликав Україну та росію до проведення переговорів без жодних попередніх умов.

Він запевнив, що Китай підтримує територіальну цілісність України та статут ООН, але перемовини повинні розпочатися негайно.

Quote«Основний пріоритет у тому, щоб сторони відновили діалог без будь-яких попередніх умов», — підкреслив Ван Ї.

Він пояснив, що сторони мають бути готовими до діалогу, не прописуючи його підсумку, аби ці переговори могли принести результат і мир.

Висновки для України з Радбезу ООН

На засіданні Радбезу ООН прозвучало достатньо закликів та позицій, які підкреслюють неприпустимість війни росії в Україні.

Однак одних лише закликів та позицій, очевидно, недостатньо, тому далі вже питання не у висловлюваннях лідерів на Радбезі і не в рішеннях власне Радбезу, який досі не здатний позбавити росію права вета.

Єдине, що важливо — які висновки зроблять учасникки зустрічі та учасники Генасамблеї ООН та чи готові вони будуть надавати допомогу Україні, підписувати з нею герантії безпеки та публічно ізолювати росію ще більше. Тоді ці засідання та сесії матимуть результат.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉