Facebook Pixel

ООН замість засудження рф за удар по Чаплиному закликала «всі сторони захистити цивільних»

В ООН заявили, що загибель цивільних мешканців поблизу залізничної станції Чаплине жахає, але замість засудити росії закликали «всі сторони» захистити цивільних.

Зокрема, гуманітарна коодинаторка ООН в Україні Деніз Браун заявила, що надзвичайно вражена ударами по станції Чаплине.

Quote«Під час удару загинули діти. І загинули там, де вони мали б бути у безпеці, — вдома або подорожуючи з родинами. Вони мали бути убезпечені, але не були», — підкреслила представниця організації.

Від імені ООН вона також висловила співчуття тим, хто втратив близьких, та зазначила:

Quote«Загибель людей під час удару по Чаплиному ще раз нагадує про ті страждання, які ця війна завдає мешканцям України».

Браун додала, що під час кількох інших ударів також загинули мирні громадяни, були також інтенсивні обстріли у прифронтових містах — зокрема, Нікополі та Зеленодольську в Дніпропетровській області.

Quote«Ці шість місяців російського вторгнення мешканці України все ще бачать, як гинуть, отримують поранення і психологічні травми їхні рідні, як сім'ї роз'єднуються, а будинки, школи та лікарні зазнають обстрілів», — зазначила вона.

Браун підкреслила, що під час війни цивільні громадяни та цивільна інфраструктура повинні бути захищені, але не засудила дії рф, а закликала обидні сторони захистити цивільних.

Quote«Всі сторони без винятку повинні сумлінно дотримуватись своїх зобов'язань за міжнародним гуманітарним правом і постійно забезпечувати, щоби цивільні мешканці були захищені, їхні будинки залишались неушкодженими, а необхідні послуги не припинялись», — резюмувала представниця ООН.
Подякувати 🎉