Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Європа вагається щодо створення спецтрибуналу для Путіна в стилі Нюрнберга – Кулеба

Спецтрибунал по Україні: Кулеба розповів про перспективи його створення. Фото: сайт Кремля

Спецтрибунал по Україні: Кулеба розповів про перспективи його створення. Фото: сайт Кремля

Очільник українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що наразі на шляху створення Спеціального трибуналу з покарання винних в агресії проти України є декілька перешкод. З-поміж них, зокрема, побоювання країн Європи щодо організації суду над президентом іншої держави, а також небажання створювати альтернативу Міжнародному кримінальному суду.

Quote«Незалежно від того, підтримуєш ти трибунал чи не підтримуєш, ти розумієш, що йдеться про юридичне рішення, де буде зафіксовано, що Володимир Путін є злочинцем і несе відповідальність за накази, унаслідок яких загинули десятки тисяч людей. Не приховуватиму, тут їм (країнам Європи — The Page) страшнувато з різних причин. І з політичних, адже з 1945 року було лише два такі випадки – Нюрнберг і спроба суду над Мілошевичем, коли європейського лідера судили за злочини під час війни. А практика судити лідера іншої держави, скажімо так, є дуже хиткою», — розповів Кулеба в інтерв’ю «Укрінформу».

Також він заявив, що європейські держави не бачать необхідності в заснування нового судового органу замість Міжнародного кримінального суду (МКС). Утім, за словами міністра, «суто з юридичних причин цей суд не може застосувати статтю про агресію в ситуації, яка склалася між рф і Україною».

Quote«Наші партнери говорять: «Не треба створювати трибунал, бо в нас є Міжнародний кримінальний суд (МКС), не варто створювати йому альтернативу». А ми кажемо: «Чекайте, що важливіше – інтереси МКС, який не хоче ніяких тимчасових альтернатив собі, чи справедливість, заради якої МКС існує?» Тут у них виникає ступор, бо вони і за справедливість, і за МКС», — зазначив очільник МЗС.

На переконання Кулеби, Україна й далі боротиметься за створення Спецтрибуналу щодо злочинів агресії рф проти України. За його прогнозами, «результат буде».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. У липні в Гаазі пройшла конференція, на якій представники 45 країн обговорювали розроблення підходу до розслідування воєнних злочинів росії в Україні.

Нагадаємо: 14 березня на сайті глобальної громадської організації «Авааз» з’явилася петиція щодо створення нового трибуналу в стилі Нюрнберга для притягнення Путіна до відповідальності за війну рф в Україні. З моменту її публікації станом на 4 серпня її підписали майже 1,8 млн людей з усього світу.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликає весь світ створити цей новий спеціальний суд, і його підтримка швидко зростає. Масова громадська підтримка надасть цій ідеї непереборний імпульс і надішле Путіну та його поплічникам потужний сигнал: світ збирається притягнути вас особисто до відповідальності», — йдеться в тексті петиції.

Коментарі

Всі новини