Facebook Pixel

Зустріч у Гаазі щодо злочинів росії та відставка Драґі: огляд міжнародних новин

В Гаазі розробляють підходи щодо розслідування воєнних злочинів росії в Україні, міністерка фінансів Канади звинуватила російську делегацію на саміті G20 у відповідальності за війну, а премʼєрміністр Італії подав у відставку.

Тим часом США намагаються налагодити відносини з Палестиною, а «Північний поток» тимчасово відновлюють всупереч санкціям.

The Page пропонує дайджест міжнародних новин, яким завершується робочий тиждень 11-15 липня.


Гаага обговорила воєнні злочини рф в Україні

gaaga-of-sait.jpeg

У четвер у Гаазі пройшла конференція, на якій представники 45 країн обговорювали розробку підходу до розслідування воєнних злочинів росії в Україні, пише The News York Times.

На конференції пролунали свідчення звірств російських військових. Крім того, була запропонувана сума близько $20 млн на підтримку розслідувань Міжнародного кримінального суду, Генпрокуратури України та ООН.

Зокрема, прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан заявив про необхідність координувати дії слідчих різних організацій, щоб запобігти «стовпищу» на місцях скоєння злочинів.

Перед учасниками виступив і президент України Володимир Зеленський: він назадав про ракетний удар по Вінниці, назвавши його терористичним актом рф.

Тут треба зазначити, що Україна, як і росія, не є членами МКС, проте Верховна Рада надала мужнародному суду повноваження розслідувати злочини, скоєні на українській території.

The Page вже писав про те, що притягнути росію і особисто Володимира Путіна до відповідальності буде складно, оскільки в практиці суду не було жодного провадження над чинним президентом країни.

Нідерланди розглядають можливість створення спеціалізованого міжнародного трибуналу для розслідування воєнних злочинів в Україні, заявив у звʼязку з цими труднощами голова МЗС країни Вопке Хукстра.

Російським делегатам не раді на Балі

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Російські економісти відповідальні за злочини росії в Україні не менше за генералів.

Таку заяву до російської делегації під час відкриття засідання міністрів фінансів і голів центральних банків країн G20 на Балі в Індонезії зробила міністерка фінансів Канади Христя Фріланд, пише The Guardian.

Quote«Винні не лише генерали, які вчиняють воєнні злочини, а й економічні технократи, які дозволяють війні статися й тривати», — підкреслила вона.

Фріланд не єдина, хто висловив протест проти перебування росіян на саміті: напередодні міністерка фінансів США Джанет Єллен назвала вторгнення росії до України найбільшим викликом для світової економіки.

Вона підкреслила, що членам путінського уряду немає місця на переговорах. Очікується, що саме Єллен наполягатиме на встановленні обмеження ціни на російську нафту, щоб скоротити доходи Москви на фінансування війни.

Драґі подав у відставку, але його не відпустили

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Борис Джонсон виявився не єдиним єропейським премʼєром, що йде у відставку через втрату довіри своєї партії: у четвер 14 липня про звільнення заявив голова уряду Італії Маріо Драґі, повідомляє CNN.

Причиною відставки стала втрата підтримки найбільшої партії в парламентській коаліції «Рух п’яти зірок».

Таке рішення Драґі прийняв після голосування за пакет допомоги населенню у розміром €23 млрд. Пропозиція Кабміну була схвалена парламентом. Але, за словами Драґі, уряд національної єдності не зможе далі працювати за відсутності підтримки з боку коаліції.

Втім, президент Італії Серджо Матарелла не прийняв відставку прем’єрміністра. Натомість Драґі запропонували виступити зі зверненням до Сенату для пояснення ситуації в країні після останнього голосування. Виступ очікується наступної середи.

Голова МЗС Луїджі Ді Майо підтримав рішення президента, назвавши дії партії «Рух п’яти зірок» безвідповідальними. Сам Ді Майо залишив партію через її небажання надавати збройну допомогу Україні.

Лідерка єдиної опозиційної партії в Сенаті «Брати Італії» Джорджія Мелоні, зі свого боку, закликала до негайного проведення перевиборів, хоча за графіком вони й так відбудуться досить скоро: на початку 2023 року.

США хочуть відновити вплив на Близькому Сході

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Президент США Джо Байден зустрівся з лідером Палестини Махмудом Аббасом у Вифлеємі, пише BBC.

Цю зустріч можна назвати знаковою, адже це перші переговори на найвищому рівні після погіршення стосунків США з Палестиною за президента Дональда Трампа.

Палестинці сподіваються, що США відкриють консульство в Єрусалимі, закрите у 2019 році.

Байден заявив, що підтримує мирне врегулювання конфлікту між Ізраїлем і Палестиною зі створенням незалежної Палестинської держави. Водночас він визнав, що передумов для цього поки немає з жодної сторони.

Після цього Байден попрямував до Саудівської Аравії на зустріч з королем Салманом і його сином принцем Мохаммедом бін Салманом, який де факто є правителем країни.

Два роки тому Байден обіцяв зробити Саудівську Аравію «парією» через вбивство журналіста Джамаля Ахмада Хашоґджі в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

Хоча представники Демократичної партії розкритикували Байдена за цю зустріч, він запевнив, що його позиція щодо вбивства Хашоґджі залишається незмінною.

Поїздка Байдена Близьким Сходом, під час якої він також зустрівся з лідерами Єгипту, Іраку та Йорданії, покликана відновити вплив США у цьому регіоні.

Також однією з причин візиту до Саудівської Аравії називають зростання цін на нафту, спричинене війною росії проти України.

Канада послабила санкції проти росії

znimok-ekrana-2022-07-15-o-174928.png

Уряд Канади надав обмежений у часі дозвіл на передачу Німеччині відремонтованої турбіни для запуску газопроводу «Північний потік 1» всупереч накладеним на росію санкціям, пише The Guardian.

Міністр природних ресурсів Джонатан Вілкінсон пояснив таке рішення, результатом консультацій з європейськими союзниками, а також Міжнародним енергетичним агентством.

Німеччина наполягала на передачі турбіни, яку ремонтували в канадській філії компанії Siemens Energy, після того, як росія скоротила потік газу через «Північний потік 1» на 60%.

Голова Конгресу українців Канади Олександра Чижій висловила глибоке розчарування рішенням канадського уряду піти на поступки перед російським шантажем.

Вона підкреслила, що країна створює небезпечний прецедент, який призведе до послаблення санкційного режиму, запровадженого щодо рф. Втім, дозвіл надано з оговоркою, що він може бути відкликаний.


Контекст.

Подякувати 🎉