Facebook Pixel

Сум Франциска за Кирилом, страхи Шольца та протест Канади: дайджест західних ЗМІ за 22 квітня

В ніч на неділю, 24 квітня, буде рівно два місяці від початку повномасштабного вторгнення московії в Україну. Відтоді наша боротьба не сходить зі сторінок західних ЗМІ.

22 квітня медіа висвітлювали нові миротворчі потуги Реджепа Ердогана та побоювання Олафа Шольца про третю світову, а також вимоги Литви до НАТО.

Тим часом Папа Римський Франциск сумує, що не може зустрітися з кривавим патріархом Кирилом, а канадські та британські міністри бойкотують виступи кремлівського колеги у Вашингтоні.

The Page пропонує свіжий дайджест про 58-й день активного російського вторгнення у англомовних інтернет-виданнях.


Джонсон про Індію: «Вони хочуть миру»

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

BBC повідомляє, що прем'єрміністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що посольство Великобританії у Києві знов відкриється наступного тижня.

Під час офіційного візиту до Індії британський лідер відзначив «надзвичайну мужність та успіх» президента України Володимира Зеленського та народу країни у опорі військам росії, та запевнив, що Лондон не залишиться осторонь:

Quote«Великобританія та наші союзники не будуть пасивно спостерігати, як Володимир Путін продовжує цю атаку».

Відповідаючи на питання, чи він просив прем'єрміністра Індії Моді використати свій вплив у Москві для тиску на росію, Джонсон заявив, що його колега був «дуже рішучим» у своїх висловлюваннях про те, що сталося у Бучі.

За словами британського лідера, Моді уже кілька разів питав Володимира Путіна, що, «чорт забирай, він думає, що він робить і до чого, на його думку, все це йде».

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Джонсон підкреслив: Індія запевняє, що хоче миру та щоб росіяни забралися з України, додавши:

Quote«Я повністю з цим згоден».

Україну можуть бомбардувати до кінця 2023

Фото: azov.org.ua

Фото: azov.org.ua

Цілком реально, за словами Бориса Джонсона, що російські бомбардування України триватимуть до кінця 2023 року.

У Путіна величезна армія, пояснив він, та дуже складна політична позиція, тому що він припустився «катастрофічної помилки».

Quote«Єдиний варіант, який він зараз має — це продовжувати використовувати свій огидний, жорстокий підхід із застосуванням артилерії, намагаючись розтрощити українців», — вважає британський премʼєр.
Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Політик додав, що «незалежно від того, яку військову перевагу Путін зможе використати протягом наступних кількох місяців, він не зможе «підкорити дух українського народу».

Ердоган планує звести Зеленського та Путіна

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

The Guardian цитує президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, який планує провести телефонні переговори з лідерами України та рф.

Зокрема, він хоче переговорити з президентом України Володимиром Зеленським та кривавим диктатором кремля Володимиром Путіним 22-23 квітня.

putin-i-zelya-kro-2.jpeg

Відповідаючи на запитання про мирні переговори між Києвом та Москвою, Ердоган сказав, що він «все ж має надію»:

Quote«Наші друзі зв'яжуться з ними, ми плануємо провести повторний дзвінок із Путіним та Зеленським сьогодні чи завтра».

Він також додав, що цими дзвінками Туреччина планує вивести процес у Стамбулі на рівень лідерів.

Шольц все ще боїться «спровокувати» Путіна

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Також The Guardian, посилаючись на німецьку газету Der Spiegel, цитує канцлера Німеччини Олаф Шольц.

Останній заявив, що НАТО повинне уникати прямої військової конфронтації з росією, яка може призвести до третьої світової війни.

Таку заяву він зробив, відповідаючи на запитання, чому Німеччина не поставила важке озброєння Україні. За його словами, не існує зводу правил, у якому йшлося б, коли Німеччина може вважатися стороною у війні.

Quote«Ось чому тим більше важливо, щоб ми дуже ретельно обмірковували кожен крок і тісно координували дії один з одним, — сказав він. — Уникнути ескалації у бік НАТО – мій найголовніший пріоритет».

Шольц запевнив, що не зосереджується на опитуваннях щодо власного рейтингу та не дозволяє собі «дратуватися настирливими дзвінками»:

Quote«Наслідки помилки будуть дуже серйозними».

ООН: Ця війна — жахлива історія порушень

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

The New York Times цитує Управління ООН з прав людини, яке 22 квітня назвало війну в Україні «жахливою історією порушень, скоєних проти мирних жителів».

Quote«За ці вісім тижнів міжнародне гуманітарне право не просто ігнорувалося, але, здається, було просто відкинуте», — сказала у своїй заяві верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет.

За її словами, майже у кожного мешканця Бучі є історія про смерть родича, сусіда або незнайомця:

Quote«Ми знаємо, що потрібно зробити набагато більше, щоб розкрити те, що там сталося, і ми також знаємо, що Буча не є поодиноким випадком».

Франциск жалкує про скасування зустрічі з Кирилом

Колаж знімків Wikipedia

Колаж знімків Wikipedia

Sky News повідомляє, що Папа Римський Франциск призупинив свої плани зустрітися з голово РПЦ та давнім союзником президента Володимира Путіна патріархом Кирилом.

Раніше агентство Reuters повідомило, що 85-річний понтифік планував таку зустріч у Єрусалимі 14 червня.

Однак тепер Франциск заявив в інтерв'ю аргентинському виданню La Nacion, що жалкує про те, що план довелося призупинити: дипломати Ватикану повідомили, що зустріч може викликати велику плутанину.

Перша зустріч Франциска та Кирила відбулася на Кубі у 2016 році, і стала першою між папою та головою РПЦ після Великого розколу у 1054 році.

У березні 75-річний Кирило підтримав вторгнення Москви до України та заявив:

Quote«Росія вступила у боротьбу, яка має не фізичне, а метафізичне значення».

Путіна знову просять про «зелені» коридори

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

CNN повідомляє, що президент Європейської ради Шарль Мішель сказав, що він «настійно закликав» до негайного гуманітарного доступу та безпечного проходу з Маріуполя та інших міст під облогою.

Він це зробив під час телефонної розмови з президентом росії Володимиром Путіним у п'ятницю 22 квітня.

Також Мішель після перемовин з кривавим лідером ще раз твердо заявив про позицію ЄС.

Quote«Підтримка України та її суверенітету, засудження агресії росії та санкції через цю агресію», — написав він у своєму Twitter.

Литва вимагає більше солдатів НАТО

Колаж знімків Getty Images

Колаж знімків Getty Images

CNN також повідомляє, що президент Литви Ґітанас Науседа закликав НАТО направити додаткові війська до Східної Європи, зокрема до його країни.

Науседа обговорив це питання 22 квітня з головою МЗС Німеччини Анналеною Бербок, яка перебувала з візитом у Вільнюсі.

Вони також обговорили військову допомогу Україні, статус України як країни-кандидата в ЄС та санкції проти росії та Білорусі.

Німеччина очолює бойову групу НАТО у Литві. Згідно з останніми даними Альянсу, станом на 22 березня там перебувало щонайменше 28 тис. солдатів союзників.

Науседа тепер хоче, щоб повітряну охорону було переведено на протиповітряну та протиракетну оборону, а також наполягає на переході від передової присутності до передової оборони. Він сказав:

Quote«З початком масштабного військового наступу в районі Донбасу швидка та ефективна доставка озброєнь в Україну може стати вирішальним фактором у цій війні. У нас більше немає часу вагатися, ми маємо діяти рішуче та швидко».

Науседа хоче передусім посилити присутність НАТО у Сувалкському коридорі, який проходить на литовсько-польському кордоні та зв'язує Білорусь із російським анклавом Калінінградом у Прибалтиці.

Президент Литви також підкреслює, що Захід має запровадити додаткові санкції проти росії та Білорусі.

Канада — росії: «Це збочення — слухати вас зараз»

Колаж знімків Getty Images

Колаж знімків Getty Images

Reuters пише, що міністр фінансів Великобританії Ріші Сунак та його канадська колега Христя Фріланд залишили засідання МВФ у Вашингтоні на знак протесту під час виступу делегата від росії.

Після того, як Фріланд повернулася на зустріч, вона особисто звернулася до міністра фінансів рф Антона Силуанова, який був присутній віртуально:

Quote«Це збочення та абсурд — слухати ваш виступ сьогодні, коли ваша війна робить нас біднішими, спричиняє зростання цін на продовольство та змушує людей голодувати. Ваша війна спричиняє зростання цін на енергоносії та інфляцію, від якої страждають найуразливіші».
Колаж знімків Getty Images

Колаж знімків Getty Images

Фріланд, українка за походженням, продовжила словами про те, що жінки були особливими цілями цієї війни:

Quote«Згвалтування систематично використовується росією як військова зброя».

Звертаючись до Силуанова на ім'я, вона на закінчення сказала, що Україна виграє війну:

Quote«Росія та російське керівництво понесуть повну відповідальність за скоєні сьогодні злочини».

Голова Банку Англії Ендрю Бейлі, який залишив зустріч G20 у Вашингтоні 20 квітня з тієї ж причини, також заявив, що не має бути «ніяких потурань» кремлю через економічні проблеми, спричинені вторгненням в Україну.


Замість післямови. Як бачимо, поки німецький канцлер боїться вчергове спровокувати Путіна, а Папа Римський жалкує, що не поспілкується з прихильником жорстоких звірств рф в Україні патріархом Кирилом, Литва вимагає максимально захистити її від можливого нападу рф. Вочевидь, у Вільнюсі розуміють, що на Україні кремль не зупиниться.

Зі свого боку, Ердоган не полишає надії якось сконтактувати Зеленського та Путіна, хоча не дуже зрозуміло, про що можна домовлятися з кривавим лідером, жодній обіцянці якого не можна вірити.

Представники Канади та Великобританії, на щастя, демонструють адекватну позицію щодо присутності кремлівського колеги на зустрічах міністрів фінансів G20 у Вашингтоні.

Цікаво також, наскільки Індію зможуть переконати відступити від своєї давньої дружби з країною-терористом.

Україна тим часом виборює свої кордони уже 58 добу.

Подякувати 🎉