Прем'єрміністр Італії Маріо Драгі закликав до термінового припинення вогню в Україні, щоб можна було розпочати серйозні переговори про припинення війни.
Політичний лідер запевнив, що Італія продовжуватиме підтримувати Україну, повідомляє Reuters.
Драгі, додав, що важливо підтримувати тиск за допомогою економічних санкцій:
«Ми маємо посадити Москву за стіл переговорів».
Припинення вогню має бути досягнуто якнайшвидше, підкреслив Драгі, розпочавши дебати про роль Італії в підтримці України у Сенаті верхньої палати в Римі.
Така підтримка, як зазначає видання, створює напруження в його правлячій більшості. Наприклад, Рух п'яти зірок та права Ліга, ключові учасники його багатопартійної коаліції, виступають проти подальшого постачання зброї Києву.
Драгі прямо не сказав, чи Італія продовжуватиме постачати зброю Києву, але не виключив цього. Наразі Рим ухвалив уже три постанови, що дозволяють передавати її Україні, але уряд не повідомив, про який тип зброї йде мова.
«Італія продовжить підтримувати уряд України у його зусиллях відбити російський напад. Ми робитимемо це у тісній координації з нашими європейськими партнерами», — підкреслив лідер країни.
Reuters зазначає, що опитування громадської думки показують замало громадської підтримки серед італійців для надання військової допомоги Україні.
Драгі, тим не менш, запевнив, що Рим зробить усе можливе, щоб сприяти врегулюванню війни шляхом переговорів, але будь-яка угода повинна мати повну підтримку України, щоб бути стабільною.
Контекст.
- Раніше ми писали про те, як президент України Володимир Зеленський у інтервʼю італійському телебаченню відповідав на питання, як можна «зберегти лице Путіну» та чи не можна визнати незалежність окупованого росією Криму.
- Крім того, український лідер розповів, як Еммануель Макрон саме заради збереження репутації кремлівського диктатора пропонував йому здати частину українських територій.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Маркетолог + підприємець: формула ефективної співпраці, аби збільшити доходи бізнесу х2
Публічний чи приватний інтерес? Статус юридичних осіб у контексті антикорупційного законодавства