Facebook Pixel

Здуті газові понти Кремля та ядерні літаки над Швецією: головне про війну в Україні 31 березня

В Україні триває 36-й день війни проти російських окупантів. The Page зібрало новини у сфері бізнесу, політики та економіки, які допоможуть дізнатися більше про ситуацію в країні, що вже понад місяць обстоює своє право на існування.


Головними подіями цього дня стали:

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

  • погрози росії приймати оплату за газ лише в рублях і припинити постачання до ЄС виявилися дешевими понтами. 31 березня країна-агресор заявила, що вже готова приймати євро та долари від європейських країн, пише DW. У Кремлі пояснили це Берліну як «виняток для європейських компаній від Путіна». Заява, щоправда, зʼявилася після того, як Росія зранку погрожувала «прикрутити вентиль», а Німеччина після того почала готуватися до відключення;
  • Московія не припиняє спроб створити на Херсонщині «псевдореспубліку ХНР» за калькою з так званих ДНР і ЛНР, де за роки окупації розгорнулася гуманітарна, економічна та екологічна катастрофа. До реалізації сценарію ворог залучає співробітників ФСБ, повідомив Генштаб ЗСУ;
  • російські літаки 31 березня порушили повітряний простір Швеції. Два штурмовики Су-24 та два винищувачі Су-27, що несли ядерну зброю, перебували приблизно хвилину в повітряному просторі країни в районі острова Готланд. Шведські Збройні сили вважають, що це був навмисний крок для залякування нейтральної країни.

До того ж раніше російські пропагандисти вказували на те, що непогано було б захопити саме цей острів для розміщення там військової бази. І вже із цієї бази, вважають рупори Кремля, можна було б бомбардувати Литву, Латвію, Естонію та Польщу.

Політика

Фото: колаж знімків Getty Images

Фото: колаж знімків Getty Images

  • Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган хоче вже найближчим часом провести зустріч президента України Володимира Зеленського та кривавого диктатора Володимира Путіна, пише Milliyet. Водночас лідер Кремля заявив премʼєру Італії Маріо Драгі, що умови для припинення вогню в Україні «ще не дозріли», повідомляє Sky News.
Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

  • Російське військове керівництво нарешті зізналося собі, що Київ не взяти силою, пише російське «ліберальне» видання «Медуза» з посиланням на джерела в Адміністрації кривавого диктатора. Путіну нарешті показали викладки не тільки військових невдач РФ, але і стану кремлівської економіки. Диктатор ще не вирішив, що робити далі, зазначає видання, але готовий вислухати як тих, хто наполягає на мирі з Україною, так і «партію війни». Водночас кремлівський лідер і його оточення побоюються падіння рейтингу Путіна, підігрітого обіцянками «пройтися парадом Хрещатиком».

Економіка

Фото: facebook.com/okkoua

Фото: facebook.com/okkoua

  • Ціни на «преміальний» бензин і дизельне пальне в Україні знизилися, повідомляє профільне видання Enkorr. За даними Консалтингової групи «А-95», у мережах АЗС розцінки впали від 3 до 9 грн за літр. Наприклад, у WOG і ОККО ціни на преміальний А-95 впали на 3,79 грн/л — до 35,20 грн/л. Дизпаливо подешевшало на 2,7 грн/л — до 39,3 грн/л. У мережах Shell, KLO, UPG, Chipo та БРСМ ціни на преміальне пальне також впали — на 4 — 9 грн/л.
  • Австралія та Японія підвищують мита на продукцію, вироблену на Росії, пише Obozrevatel. Австралія вирішила запровадити 35% мито на всі товари з Росії та Білорусі вже з 25 квітня, повідомляє Daily Cargo News. Водночас і Японія вирішила підвищити мита на частину імпорту з Московії. Зараз уряд Японії готує законопроєкт, який позбавить Кремль статусу найсприятливішої в торгівлі нації, зазначає NHK. Зокрема, збільшаться мита на ввезення лісоматеріалів (з 4,8% до 8%), лосося та червоної ікри (з 3,5% до 5%), а також крабів (з 4% до 6%).

Бізнес

Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

Наразі 68% компаній скорочують витрати, 44% працюють над отриманням заборгованості від клієнтів або партнерів, 35% проводять релокацію підприємств, 13% — запускають нові бізнес-напрямки.

Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

Раніше голова Комітету ВР із податків і фінансів Данило Гетманцев заявив, що заборона на продаж алкоголю в місцях воєнних дій і наближених до них — обґрунтоване рішення, але на решті території це абсолютно безглуздо та шкідливо, адже держава може отримувати акциз у такий непростий для неї час.

Фото: facebook.com/nova.poshta.official/

Фото: facebook.com/nova.poshta.official/

  • «Нова пошта» відновила посилки кур'єрами та розписала деталі роботи у воєнний час. Клієнти можуть отримати замовлення у відділенні, поштоматі або за адресою. Водночас у період воєнного стану курʼєри працюватимуть на годину менше, ніж відділення, не працюватимуть у комендантську годину, а під час повітряної тривоги зупинятимуть роботу та переходитимуть до найближчого укриття.

Контекст.

Подякувати 🎉