Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Російські літаки з ядерними боєголовками порушили повітряний простір Швеції – ЗМІ

Росія погрожує Швеції ядерними боєголовками Фото: tv4.se

Росія погрожує Швеції ядерними боєголовками Фото: tv4.se

Чотири російські літаки порушили повітряний простір Швеції в районі острова Готланд у Балтійському морі, два з них було оснащено ядерною зброєю.

Порушення було умисною дією, щоб залякати Швецію, повідомляє шведський телеканал TV4 Nyheterna.

Група з чотирьох літаків вилетіла з авіабази в Калінінграді в складі двох штурмовиків Су-24, які супроводжували два винищувачі Су-27. Водночас, за даними TV4 Nyheter, штурмовики було оснащено ядерною зброєю.

Через конфлікт в Україні ВПС Швеції перебували в режимі підвищеної готовності й наперед побачили, що російські пілоти прямують до Готланду.

Збройні сили Швеції вважають, що порушення було умисним.

«Ми оцінюємо це як свідому дію. Це дуже серйозно, особливо якщо врахувати, що ви — країна, що воює. Ми проаналізували інцидент, і, звісно, я не можу виключити помилок у навігації, але все вказує на те, що це була навмисна дія. Вони порушили кордони Швеції», — говорить командувач ВПС Карл-Йохан Едстрем.

Російські літаки перебували в повітряному просторі Швеції приблизно хвилину. У відповідь шведські ВПС розгорнули два JAS 39 Gripen на перехоплення. Тоді й було підтверджено, що російські літаки оснащено ядерною зброєю.

Військові експерти розглядають інцидент як чітке вираження намірів Росії щодо залякування.

«Це сигнал Швеції про те, що ми маємо ядерну зброю й ми могли б розглянути можливість її застосування», — говорить військовий стратег Стефан Рінг.

Нагадаємо, що ідеологи російського фашизму озвучували плани щодо захоплення Балтійських держав через первинне захоплення шведського острова Готланд, який розташований на захід від них. Захоплення Готланду передбачало розміщення на ньому російської військової бази, з якої можна було б завдавати ударів по Естонії, Латвії, Литві та Польщі.

У водах Балтійського моря прокладено два газопроводи: «Північний потік» і «Північний потік — 2». Останній із них було побудовано напередодні вторгнення російських загарбників в Україну, але він не використовується і, вочевидь, приречений лежати мертвим вантажем на дні Балтики.

Цікаво, що Швеція офіційно відмовилася від членства в НАТО за тиждень до агресії проти України. В уряді Королівства наголосили, що поєднають свій нейтралітет зі збільшенням боєготовності збройних сил і розвитком міжнародного оборонного співробітництва.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини