Швеція офіційно відмовилася від членства в НАТО, але в уряді Королівства підкреслили, що поєднуватимуть свій нейтралітет зі збільшенням боєготовності збройних сил і розвитком міжнародного оборонного співробітництва.
«Уряд не має наміру подавати заявку на вступ до НАТО. Лінія безпекової політики є незмінною. Наш нейтралітет служить нам на благо і сприяє стабільності та безпеці в Північній Європі», — прокоментувала глава МЗС Швеції Анн Лінде зовнішньополітичну декларацію 2022 року.
За її словами, оборонна політика Швеції тримається на двох стовпах: «зміцненні національного потенціалу та розширенні міжнародного співробітництва в галузі оборони».
Лінде уточнила, що натепер Швеція уклала майже 20 угод про співпрацю в оборонній сфері, зокрема з північними та балтійськими сусідами.
«Не можна виключати збройного нападу на Швецію. Тому ми мусимо мати можливість надавати й отримувати підтримку — як громадянську, так і військову», – зазначила вона.
Посилення російської військової присутності біля кордонів України та вимоги Росії щодо надання гарантій безпеки загрожують самій суті європейського порядку безпеки.
«Порядок європейської безпеки не підлягає обговоренню. Захист суверенітету та територіальної цілісності України має важливе значення для безпеки Європи загалом», — заявила Анн Лінде.

Водночас Україна, як і Швеція, має право робити власний вибір політики безпеки. Росія не має права диктувати їй за допомогою погроз і насильства. Норми міжнародного права про державний суверенітет і політичну незалежність є частиною європейського порядку безпеки.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Закон №4337-IX: як нові вимоги до перевізників змінять ринок автоперевезень в Україні