Facebook Pixel

У Литві офіційно визнали росію терористичною державою, а вторгнення в Україну геноцидом

Сейм Литви одноголосно визнав російське вторгнення в Україну геноцидом українського народу та закликав створити міжнародний трибунал для розслідування воєнних злочинів кремля.

У прийнятому документі литовські депутати закликали Організацію Об'єднаних Націй, Європейський парламент, Парламентську асамблею Ради Європи, Парламентську асамблею ОБСЄ, Парламентську асамблею НАТО, парламенти та уряди іноземних держав визнати та переслідувати в судовому порядку геноцид, військові злочини та злочини проти людини на сайті литовського парламенту.

Quote«Недарма у резолюції згадується резолюція про прирівнювання Голодомору до геноциду, яка показує, що Росія не змінилася. З часів царського правління це була, по суті, автократична держава, і Путін продовжує справу Сталіна. Тоді розпочався геноцид. А путінська Росія – це просто реінкарнація радянської сталінської Росії – Радянського Союзу», – заявив, представляючи проект, один із ініціаторів Сейму Паулюс Саударгас.

Литовські депутати також виступили за створення спеціального міжнародного кримінального трибуналу для розслідування агресії рф проти України.

У документі, прийнятому Сеймом, росія називається «державою, яка підтримує та здійснює тероризм», зазначається на сайті литовського парламенту.

Нагадаємо, 21 квітня заяву про військові злочини та геноцид росії в Україні ухвалили Рійгікогу (парламент) Естонії та Сейм Латвії. Латвійські депутати також схвалили поправки до Закону про громадянство, за якими громадяни, які підтримують війну Росії в Україні, можуть бути позбавлені громадянства.

28 квітня парламент Канади одноголосно ухвалив ухвалу про визнання вторгнення росії в Україну геноцидом проти українського народу. У документі наголошувалося, що росія робила «масові звірства» та «систематичні випадки умисних убивств мирних жителів України».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉