Facebook Pixel

Естонія та Латвія визнали воєнні злочини РФ в Україні геноцидом

Парламенти Естонії та Латвії визнали російські злочини в Україні геноцидом. Про це повідомляється на сайті Сейму Латвії та в Telegram-каналі голови партії «Слуга народу» Олени Шуляк.

Шуляк підкреслила, що парламент Естонії першим у світі розглянув питання про визнання геноциду, який вчинила Росія на території України.

Quote«Символічним є те, що першим це питання розглядає вищий законодавчий орган саме цієї країни. Адже саме вони першими, ще в далекому 1993 році визнали влаштований сталінською Росією Голодомор геноцидом українського народу», — пояснила депутатка.

Голова комітету Сейму із закордонних справ Ріхардс Колс нагадав про головний і найактуальніший пріоритет — захист населення України від подальших злочинів проти людяності та допомогу у звільненні української землі від окупантів.

Quote«Цього можна досягнути лише завдяки терміновому й різкому розширенню постачання зброї в Україну та негайному припиненню імпорту викопних енергоносіїв із Росії Європейським Союзом», — наголосив Колс.

Він також заявив, що «раніше постачання зброї затримувалося на місяці через побоювання спровокувати Путіна, але зі зростанням звірств із боку Росії ця пересторога більше не є виправданням для поширення геноциду в серці Європи – в Україні».

Латвійські парламентарі закликали країни-члени ЄС негайно зупинити імпорт російської нафти й газу.

Подякувати 🎉