Facebook Pixel

Путін — воєнний злочинець, відповідальності не уникнути — Сенат США

Сенат США ухвалив резолюцію, яка засуджує президента РФ Володимира Путіна як воєнного злочинця за вторгнення та жорстокі воєнні дії в Україні.

Документ ухвалено одностайно, що стало рідкісним проявом солідарності представників обох партій, зазначило агентство Reuters.

Quote«Усі ми, демократи й республіканці, у цій палаті разом заявляємо, що Володимир Путін не зможе уникнути відповідальності за звірства, вчинені щодо українського народу», — заявив перед голосуванням лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер.

Проєкт резолюції вніс республіканець Ліндсі Грем. У цьому документі, крім звинувачень на адресу особисто президента Росії, міститься заклик до Міжнародного кримінального суду та країн світу активно розслідувати ймовірні злочини російської армії в Україні.

Сьогодні Міжнародний суд у Гаазі винесе своє рішення щодо обмежувальних заходів у зв'язку з позовом України в справі проти Росії.

Раніше МЗС України підтримало ініціативу зі створення спеціального Трибуналу з розгляду справи про злочин російської агресії проти України. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна підтримує ініціативу проведення міжнародного процесу над РФ на кшталт Нюрнберзького трибуналу через дії її армії під час агресивної війни проти України.

Дмитро Кулеба зазначив, що російські війська вчинили й далі вчиняють численні воєнні злочини проти цивільного населення та злочини проти людяності, як-от невибіркові артилерійські обстріли, авіанальоти й ракетні удари по житлових кварталах українських міст, обстріли АЕС, руйнування критичної інфраструктури.

Quote«З огляду на безпрецедентний за понад 80 років характер неспровокованої агресії та відсутність відповідних міжнародно-правових механізмів для притягнення РФ та її керівництва до відповідальності за такий тяжкий злочин проти людяності я підтримав ініціативу міжнародної наукової спільноти зі створення спеціального Трибуналу з розгляду справи про злочин російської агресії проти України. Участь у його створенні візьме коаліція держав. Україна тим часом проводить збір доказів, що стосуються злочину агресії проти неї, і вдячна своїм партнерам за готовність підтримати цю роботу», — зазначив Дмитро Кулеба.

Він наголосив, що у світовій історії вже був прецедент такого інструменту міжнародного правосуддя — Нюрнберзький трибунал для притягнення до відповідальності керівництва нацистської Німеччини, підвалини якого заклали 9 держав ще на початку 1942 року.

Україна також офіційно направила позов проти країни-агресора до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉