Facebook Pixel

Росія хоче війни, або формула миру від України: головне зі звернення Зеленського до ООН

На 77 сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку показали виступ президента України Володимира Зеленського, який йому дозволили записати, попри те, що зазвичай правила вимагають особистої присутності.

The Page зібрала основні тези того, що говорив лідер України у своїй промові.


Україна вимагає покарання для росії — пункт 1

У своїй промові Володимир Зеленський зробив акцент на формулі миру від України та пʼяти передумовах, які необхідні Україні та всьому світу.

Першою складовою формули він назвав покарання росії за її злочини, в тому числі через створення міжнародного трибуналу, виключення рф з Ради безпеки ООН, санкції та конфіскацію активів, а також скасування туристичних віз для громадян росії до закінчення агресії.

За його словами, Україна вимагає покарання за те, що було захоплено її територію, вбито тисячі людей, здійснено тортури та приниження жінок і чоловіків.

Зеленський закликав покарати за зупинити росію [відео]

За словами Зеленського, санкції проти агресора, блокування торгівлі, стосунків з агресором — частина формули покарання, але також росія має бути позбавлена впливу на рішення ООН.

Quote«У них повинне бути забране право вето, якщо вони член Ради безпеки ООН», — заявив президент України.

Також, за його словами, пропагандисти, які виправдовують агресію, мають зазнати санкцій за свої злочини. Крім того, активи росії мають бути віддані Україні як компенсація для відбудови після війни.

Quote«Росія має заплатити своїми активами, це має бути найгірше покарання для російських чиновників, які цінують гроші над усе», — вважає президент.

Захист життя всіх українців — пункт 2

Наступним пунктом формули миру він назвав захист життя українців, в тому числі, через збройну допомогу — Україна потребує достатньо далекобійних озброєнь, аби звільнити свою землю, а також систем ППО та фінансової підтримки.

Зеленський підкреслив, що поки продовжується сесія ООН, в Ізюмі продовжується ексзгумація тіл цивільних і військових, чоловіків, жінок і дітей, в тому числі — цілих сімей.

Quote«Ми потребуємо оборонної підтримки — зброї, техніки та снарядів. Наступальних озброєнь — достатньо далекобійних, щоб звільнити нашу землю. І захисних систем, передусім протиповітряної оборони. І ми потребуємо фінансової підтримки, щоб зберегти внутрішню стабільність», — підкреслив президент.

Відновлення кордонів України — пункт 3

Третьою передумовою для формули миру Зеленський назвав відновлення безпеки й територіальної цілісності України.

Quote«Подивіться, як основні складові власне були підбурені росією своює війною: безпека продовольча, безпека на морі, радіаційна безпека, енергетична безпека та безпека від зброї масового враження», — зазначив він.

Хоча відбудова продовольчої безпеки вже відбувається, нагадав президент, перед Генасамблеєю рф знову випустила ракети по українських АЕС.

Quote«Радіаційний шантаж росії — це те, що має хвилювати кожного й кожну з вас, бо ніхто з вас не знайде вакцини від променевої хвороби», — підкреслив український лідер.

Зеленський закликав побороти також енергетичний шантаж росії, обмеживши ціни, за якими росія експортує свої енергоресурси, зробивши російські нафту та газ звичайними товарами.

Quote«Зараз нафта та газ — це енергетична зброя росії, і саме тому вона маніпулує так, щоб нафта, газ, дизельне пальне стали привілеєм замість того, щоб бути загальнодоступними товарами».

Водночас, за словами Зеленського, світ також має піти на ще один важливий крок:

Quote«Настав час після російських ракет, Маріуполя, спалення українських військовополонених в Оленівці, блокування портів, після ударів по АЕС, а також після загроз використати ядерну зброю — врешті визнати, що росія — держава-спонсор тероризму».

Президент України закликав зробити це на усіх можливих рівнях, в усіх державах, які визнають цінності миру та життя людини.

Гарантії безпеки для України — пункт 4

Четвертою складовою формули миру президент України назвав гарантії безпеки.

Quote«Кожна держава має право на гарантії безпеки. Не лише найбільші держави. Не лише ті, яким найбільше пощастило. У нас є пропозиції оновити безпекову архітектуру для України, для Європи і для світу», — зазначив він.

Київ уже презентує свій концепт гарантій безпеки своїм партнерам, нагадав Зеленський.

Він додав, що такі гарантії передбачають двосторонні та багатосторонні угоди, за якими гаранти беруть на себе зобовʼязання як у оборонній допомозі, так і у законодавчій та політичній.

Quote«Завжди краще гарантувати безпеку держави поперередьно, аніж зупинити війну, яка вже розпочалася», — підкреслив президент.

Рішучість боротися з агресором — пункт 5

Пʼятою складовою української формули миру Зеленський назвав визначеність та рішучість світу — те, без чого чотири попередні складові не спрацюють.

Quote«Це наша рішучість боротися та рішучість наших партнерів, які допомагають нам і собі самим. І це рішучість світу обʼєднатися та боротися проти військової агресії та закликати до порядку тих, хто всім загрожує», — пояснив президент України.

Зеленський підкреслив, що у українській формулі миру немає нейтральності, адже ті, хто говорить про нейтральність, коли людські цінності та мир — під загрозою, говорять насправді про байдужість.

Такі люди захищають лише свої власні інтереси, додав президент України. Він зазначив, що було багато розмов про реформування ООН, але наразі зрушень не відбулося.

Формула миру від України, за словами Зеленського, закликає розширити Радбез ООН так, аби туди долучилися голоси тих, кого поки не почули, включно з правом вето.

Щодо перемовин між Україною та росією, президент України, він констатував, що росія до них не готова, адже говорячи про перемовини, вона оголошує мобілізацію та псевдореферендуми на окупованих територіях.

Quote«Росія хоче війни — ось правда. Але росія не зможе зупинити курс історії. Людство та міжнародне законодавство потужніші за одну країну-терориста. Росію змусять припинити цю війну», — резюмував він.
Подякувати 🎉