Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Зеленський пояснив, чому українців не попередили про вторгнення рф

Зеленський пояснив рішення не попереджати українців про вторгнення рф. Фото: dyvys.info

Зеленський пояснив рішення не попереджати українців про вторгнення рф. Фото: dyvys.info

Якби влада України повідомила громадян про ймовірність повномасштабного вторгнення рф, окупанти захопили б країну за три дні. Таку заяву зробив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Washington Post.

За словами глави української держави, з початку повномасштабної війни Україна щомісяця втрачає $5 — 7 млрд. І якби про можливе вторгнення стало відомо раніше, ці кошти Україна почала б втрачати раніше.

Quote«Якби ми про це повідомили (що рф готує вторгнення — The Page) — а цього хотіли деякі люди, яких я не називатиму, — тоді я б втрачав 7 мільярдів доларів на місяць починаючи з жовтня минулого року, і в той момент, коли росіяни справді атакували, вони б нас захопили за три дні», — заявив Зеленський.

Він підкреслив, що хаос, який запанував би після оголошення про ймовірне вторгнення, зіграв на руку рф, і вона зжерла б Україну.

Quote«І ось що сталося, коли почалося вторгнення: ми були настільки сильними, наскільки могли бути. Частина наших людей виїхали, але більшість залишилися тут, воювали за свої домівки. І як би цинічно це не звучало, але це люди, які все зупинили».

Зеленський також додав, що той хаос, який виник 24 лютого, він був контрольований. На той час у країні вже було запроваджено воєнний стан, і керівництво державою відбувалося інакше.

Quote«Ви можете відкрити кордон, закрити кордон, атакувати, відступати, захищатися. Ви можете взяти під контроль свою інфраструктуру. І зовсім інша ситуація, коли у вас немає військової ситуації чи надзвичайного режиму, а у вас є держава, якою керує величезна кількість різних чиновників і інституцій», — наголосив президент.

Контекст. Видання Washington Post опублікувало матеріал, у якому повідомило, що США знали про готовність рф до нападу на Україну ще в жовтні 2021 року. Саме тоді Сполучені Штати поінформували українську сторону про плани росії, однак, як зазначає видання, влада в Україні поставилася до цього скептично.

Також у США знали про план, згідно з яким мало відбутися захоплення України рф. Росіяни планували напасти з півночі по обидва боки від Києва — через Чернігів і «зону відчуження». Атака мала відбутися взимку, щоб земля стала твердою і нею могли рухатися танки. Київ мали взяти в кільце й повністю захопити за 3 — 4 дні. Далі російські спецпризначенці мали усунути президента Володимира Зеленського й встановити маріонетковий уряд. За кілька днів армія рф мала пройти з Донбасу до Дніпра й далі вирушити на захід.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини