Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

МКЧХ заявив, що не гарантував безпеку полонених «азовців», а ООН пообіцяла розслідування

Оленівка: Червоний Хрест виправдовується, в ООН розпочинають розслідування. Фото з соцмереж

Оленівка: Червоний Хрест виправдовується, в ООН розпочинають розслідування. Фото з соцмереж

Міжнародний Комітет Червоного Хреста офіційно заявив, що не давав гарантій безпеки українських військовополонених, які вийшли з «Азовсталі». В організації повідомили, що поінформували про це як українську, так і російську сторони.

Quote«Ми не гарантували безпеку військовополонених, котрі опинилися в руках ворога, бо це не в наших силах. Ми наперед розʼяснили це сторонам. Сторони конфлікту зобовʼязані забезпечити захист військовополонених від актів насильства, залякування та суспільної цікавості, а також від наслідків воєнних дій. Тільки сторони конфлікту можуть остаточно гарантувати безпеку військовополонених», — йдеться в заяві, опублікованій на сайті МКЧХ.

Головна роль Червоного Хреста полягала в безпечному виведенні комбатантів з «Азовсталі». Перепис українських захисників здійснювався з огляду на сподівання із часом отримати дозвіл на їхнє відвідування. У МКЧХ заявили, що пропонували свою допомогу в евакуації тіл загиблих, а також медикаменти для лікування поранених. Утім, російська сторона так і не допустила Червоний Хрест в Оленівку. В організації наголосили, що успішність її діяльності залежить передусім від готовності сторін дотримуватися своїх зобов’язань.

Генсек ООН Антоніу Гутерреш анонсував старт «місії зі встановлення фактів» убивства полонених «азовців» в колонії в Оленівці.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Ми отримуємо запити від російської федерації та запити від України провести розслідування щодо подій. Я вирішив, відповідно до своєї компетенції та повноважень, розпочати місію з пошуку фактів», — зазначив він під час пресконференції в Нью-Йорку.

Контекст. Нагадаємо: у ніч на 29 липня 2022 року стало відомо про здійснення удару по виправній колонії в Оленівці, що на території так званої «ДНР». Росіяни звинуватили українську армію, яка нібито завдала удару по об’єкту з РСЗВ HIMARS. Озвучена причина – буцімто «азовці почали говорити».

У Генштабі ЗСУ та Офісі президента ці дані одразу спростували. Там заявили, що росіяни навмисно розстріляли колонію, у якій утримувалися полонені, задля приховування катувань і страт наших захисників. У ГУР Міноборони заявили, що вибух усередині в’язниці влаштували «вагнерівці», водночас із Кремлем вони свої дії попередньо не погоджували.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини