Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Червоний Хрест проводить реєстрацію захисників Маріуполя, які виходять з «Азовсталі»

Допомога від Червоного Хреста для українських військових із «Азовсталі». Фото: Reuters

Допомога від Червоного Хреста для українських військових із «Азовсталі». Фото: Reuters

Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив, що впродовж поточного тижня команда організації зареєструвала «сотні українських військовополонених на заводі «Азовсталь» у Маріуполі». Процес було запроваджено на прохання обох сторін, йдеться в заяві МКЧХ.

Процедура реєстрації передбачає заповнення форми із зазначенням імені, дати народження та найближчого родича. Ці дані мають стати в пригоді для відстежування майбутнього осіб, вивезених з «Азовсталі», також вони допоможуть підтримувати цим людям зв'язок із рідними.

Згідно з мандатом, який отримав МКЧХ відповідно до Женевських конвенцій 1949 року, організація мусить мати доступ до кожного військовополоненого в будь-якій локації його утримання. Комітету також мають забезпечити можливість проводити допит цих осіб без свідків.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. У ніч на вівторок, 17 травня, розпочалася евакуація захисників «Азовсталі». Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що для якнайшвидшого повернення евакуйованих захисників Маріуполя буде здійснено процедуру обміну. Російська сторона називає українських військових полоненими, а те, що сталося, – здачею в полон.

Коментарі

Всі новини