Facebook Pixel

Путін зазнав поразки: що Столтенберг сказав про анексію та вступ України до НАТО

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що анексія 15% території України, оголошена 30 вересня Володимиром Путіним — найбільша спроба анексії території у Європі силою з часів Другої Світової війни.

Під час термінового брифінгу Столтенберг підкреслив, що росія намагається анексувати територію приблизно розміром із Португалію після її збройного захоплення.

Терміновий виступ генсека НАТО Єнса Столтенберга [відео]

Quote«Псевдореферендуми були організовані з Москви і навʼязані Україні з повним порушенням міжнародного права. Це захоплення землі є нелегальним і незаконним», — заявив генсек НАТО.

Він запевнив, що союзники НАТО не визнають жодної частини цієї території частиною рф, та закликав усі держави світу відкинути спроби росії зазіхати на чужі землі.

Quote«Ця земля — українська, Донецьк — це Україна, Луганськ — це Україна, Херсон — це Україна, і Запоріжжя — це Україна, так само, як і Крим», — підкреслив Столтенберг.

Він нагадав, що росія вже вдруге з 2014 року захоплює силою українські території, проводячи агресивну війноу проти України.

Столтенберг запевнив, що заява Володимира Путіна також не змінює готовності НАТО підтримувати Україну до кінця, водночас генсек наголосив, що НАТО не є стороною конфлікту.

Quote«Але ми надаємо підтримку Україні, щоб вона могла виконувати своє право на самозахист, закріплене у хартії ООН», — зазначив він.

За словами Столтенберга, НАТО — оборонний Альянс, і він рішуче захищатиме будь-якого союзника та кожен дюйм території НАТО.

Генсек нагадав, що Путін мобілізував сотні тисяч осіб в росії, погрожує світу ядерною зброєю та незаконно захоплює українські території.

На його думку, зараз відбувається найсерйозніша ескалація від самого початку війни.

Quote«Ніщо із цього не є ознакою сили. Це — ознака слабкості. Це — визнання того, що війна не відбувається так, як заплановано, і що Путін зазнав поразки у своїх стратегічних цілях», — підкреслив генсек НАТО.

Він додав, що саме на Путіну лежить повна відповідальність за цю війну, і його відповідальність у тому, щоб її закінчити, що припинить страждання українців та розвʼяже проблеми із продовольством по всьому світу.

Quote«Якщо росія припинить воювати, буде мир. Якщо Україна припинить воювати — то вона припинить існувати як суверенна та незалежна держава у Європі. НАТО висловлює рішучу підтримку суверенітету і територіальній цілісності України. Ми будемо надалі рішуче надавати підтримку Україні, яка захищається від російської агресії стільки, скільки буде потрібно», — запевнив Столтенберг.

Водночас, відповідаючи на питання про заявку України про вступ до НАТО за прискореною процедурою, генсек уникнув прямої відповіді: він заявив, що Україна має право на таку заявку, але Альянс зараз зосереджений на наданні безпосередньої підтримки Києву для захисту його територій.

Також, відповідаючи на питання, які поради НАТО може дати Володимиру Зеленському у ситуації, коли Путін погрожує світу ядерною зброєю, Столтенберг знову підкреслив, що відповідальність за припинення війни лежить на Володимиру Путіну.

Quote«Ми не говоримо про ситуацію, де є дві рівні сторони. З одного боку — агресор, з іншого — жертва агресії, тобто Україна. І тому ми підтримуємо Україну, і ця нелегальна анексія українських територій нічого не змінює у природі цієї війни», — пояснив генсек НАТО.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉