Facebook Pixel

Україна подає заявку на вступ до НАТО — Зеленський

Україна подає заявку на вступ до НАТО в пришвидшеному порядку — таке рішення було ухвалено на засіданні Ради нацбезпеки та оборони України.

Про це заявив президент Володимир Зеленський, наголосивши, що Україна не збирається йти на переговори з Путіним після оголошення анексії чотирьох областей, а розмовлятиме з новим президентом росії. Після заяви президент, а також прем'єр-міністр Денис Шмигаль і голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписали заявку на вступ.

Зеленський про вступ України до НАТО (відео):

Your browser doesn't support HTML5 video.

Глава держави додав, що «тільки посилення України та вигнання окупантів з усієї території поверне мир — і ми пройдемо цим шляхом».

Quote«Усю територію буде звільнено від цього ворога.... росія вже знає це, відчуває нашу міць. Бачить, що саме тут ми доводимо силу наших цінностей. Саме тому вона поспішає, влаштовує цей фарс зі спробою анексії, намагається вкрасти те, що їй не належить. Хоче вбивствами, знущаннями, шантажем і брехнею переписати історію та перемалювати кордони. Україна цього не допустить», — заявив Зеленський.

За його словами, Україна була й залишається лідером у переговорних зусиллях: саме Україна пропонувала москві домовитися про співіснування країн на рівних і чесних засадах.

Quote«Очевидно, що із цим президентом росії це неможливо. Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з росією, але вже з іншим президентом росії», — додав Зеленський.

За словами Зеленського, Україна подає заявку на вступ до НАТО, щоб зафіксувати де-юре досягнення демократії в протистоянні з тиранією.

Quote«Де-факто ми вже пройшли свій шлях у НАТО. Де-факто ми вже довели взаємосумісність зі стандартами Альянсу. Вони є реальними для України – реальні на полі бою та в усіх аспектах нашої взаємодії. Ми довіряємо одне одному, ми допомагаємо одне одному і ми захищаємо одне одного. Це і є Альянс», — наголосив він.

Президент заявив, що Україна подається на вступ за процедурою, «яка відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти — у пришвидшеному порядку».

«Ми знаємо, що це можливо. Ми бачили, як цьогоріч Фінляндія та Швеція розпочали приєднання до Альянсу без Плану дій щодо членства. Це справедливо. Справедливо й для України закріплення на рівні договору того, що й так уже досягнуто в житті, й що є нашими цінностями», — наголосив Зеленський.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉