Facebook Pixel

Фінляндія та Швеція можуть увійти в НАТО до Різдва – прогноз

Швеція та Фінляндія можуть офіційно стати членами Північноатлантичного альянсу до 25 грудня. Такий прогноз озвучив посол США у Фінляндії Дуглас Хікі, пише Politico. За його словами, залишилися тільки три члени НАТО з 30, які мають дати на це свою згоду. Йдеться про Туреччину, Словаччину та Угорщину, які ще не ратифікували протоколи про вступ шведів і фінів до Альянсу.

Хікі спрогнозував, що найближчим часом варто чекати на «зелене світло» від Словаччини, тоді як Туреччина та Угорщина тягнутимуть до 2023 року. Він додав, що останні переговори з його угорським колегою свідчать про те, що Будапешт не буде проти. Хоча дипломат визнав, що ситуація ще може змінитися. Щодо позиції Анкари дипломат не виключив, що та може «залишитися в режимі очікування» до виборів у червні наступного року.

Контекст. Фіни та шведи висловили бажання отримати членство в НАТО після повномасштабного вторгнення рф в Україну. Більшість держав-членів Північноатлантичного альянсу привітали й підтримали це рішення, окрім Туреччини. Турецький лідер Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що Гельсінкі та Стокгольм укривають терористів і не враховують безпекові побоювання Анкари.

У червні Туреччина погодилася підтримати спільне членство Фінляндії та Швеції в НАТО напередодні саміту Альянсу в столиці Іспанії Мадриді.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉