Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Вступ скандинавів у НАТО. Про що домовляться Швеція та Туреччина

Вступ скандинавів до НАТО. Про що домовляться Швеція та Туреччина. Фото: hurriyet.com.tr

Вступ скандинавів до НАТО. Про що домовляться Швеція та Туреччина. Фото: hurriyet.com.tr

Делегація Швеції незабаром вирушить до Анкари для обговорення питання щодо вступу в НАТО.

Про це повідомляє Huriyyet із посиланням на главу МЗС Швеції Анн Лінде.

«Делегація незабаром вирушить в Анкару для розгляду питання щодо вступу в НАТО», — наводить видання слова глави шведського зовнішньополітичного відомства.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Туреччина уважно стежить за процесом набуття членства в Північноатлантичному альянсі нових держав — Фінляндії та Швеції. Але поки що не може дивитися на це позитивно — про це говорив раніше президент Реджеп Таїп Ердоган.

Раніше міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу висловив занепокоєння щодо підтримки Швецією та Фінляндією курдської організації РПК/YPG, яку Туреччина вважає терористичною. Про це він заявив Лінде на неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО в Берліні. Він наголосив, що країна, яка прагне бути союзником, не має підтримувати РПК/YPG.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Після цього Чавушоглу зазначив, що Фінляндія та Швеція заявили про готовність до роботи з Туреччиною з питань, які турбують Анкару.

Раніше владна соціал-демократична партія Швеції заявила про рішення подати заявку на членство в НАТО. Але без розміщення ядерної зброї та військових баз на своїй території.

Фінляндія також офіційно вирішила вступити до Північноатлантичного альянсу. За даними ЗМІ, уряд Швеції вже підготував лист-заявку про вступ до НАТО, його планують надіслати одночасно з Фінляндією.

Росія давно застерігає Фінляндію та Швецію від вступу в НАТО, проте повномасштабна війна РФ проти України дала зворотний ефект. Згідно з останніми опитуваннями громадської думки, 84 із кожних 100 жителів Фінляндії вбачають у Росії «серйозну військову загрозу». У 2021 році цей показник становив лише 25%.

У Швеції ситуація нічим не відрізняється. У країні, яка реалізує модель військового нейтралітету ще з кінця XVIII ст., звучать голоси за НАТО. Стверджується, що Швеція як ніколи раніше наближається до членства після підтримки опозиційних партій країни.

Коментарі

Всі новини