Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Офіційна заява. Фінляндія оголосила про подання заявки на вступ до НАТО

Фінляндія ухвалила остаточне рішення приєднатися до НАТО. Фото: Укрінформ

Фінляндія ухвалила остаточне рішення приєднатися до НАТО. Фото: Укрінформ

Президент та прем’єр-міністр Фінляндії оголосили у неділю, 15 травня, остаточне рішення: країна подає заявку про вступ до НАТО.

Про це вони заявили на спеціально скликаній прес-конференції.

Президент Саулі Нііністьо зробив офіційне оголошення про це фінською, шведською та англійською мовами. За словами Нііністьо, це «максимізує» безпеку країни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Це історичний день», — цитує президента фінське видання Yle.

Рішення ухвалене на спільному засіданні президента країни та урядового комітету із зовнішньої політики та політики безпеки.

Quote«Звіт буде поданий до парламенту після затвердження на пленарному засіданні уряду. На зустрічі було зазначено, що Фінляндія подасть заявку на членство в Організації Північноатлантичного договору (НАТО) після консультації з парламентом», — наголошується у заяві уряду країни.

Глава країни наголосив, що це рішення підтримав уряд, а депутати парламенту запевнили, що проголосують за вступ. Голосування, очікується, відбудеться 16 травня. А заявку, за даними ЗМІ, країна має подати у середу, 18 травня.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Розширення НАТО. Кремль попереджений і незадоволений

Напередодні президент Фінляндії особисто повідомив путіну про намір вступити до НАТО. Як зазначається на сайті президента, рішення Фінляндії пов'язане з повномасштабним вторгненням росії в Україну в лютому 2022 року, яке змінило середовище безпеки у Фінляндії. Ніїністьо попередив путіна, що його країна вирішила домагатися членства в НАТО в найближчі дні.

Quote«Розмова була прямою і прямолінійною, пройшла без загострень», – розповів президент Нііністьо.

Відповідь кремля не забарилася — глава росії одразу ж заявив, що рішення Фінляндії вступити до НАТО є помилкою.

Quote«Путін наголосив, що відмова від традиційної політики військового нейтралітету була б помилковою, оскільки жодних загроз безпеки Фінляндії не існує», — йдеться у заяві кремля.

Путін також заявив, що зміна зовнішньополітичного курсу може негативно позначитися на російсько-фінських стосунках, які, на думку кремля, «протягом багатьох років вибудовувалися у дусі добросусідства та партнерської співпраці, мали взаємовигідний характер».

Велика Британія підписала зі Швецією та Фінляндією угоду про взаємні гарантії безпеки. У разі нападу Британія надаватиме будь-яку допомогу.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну рівень підтримки ідеї вступу до НАТО серед жителів Фінляндії, який до того обчислювався кількома відсотками, зріс у десятки разів. Про це засвідчили соцопитування, проведені у березні.

Фінляндія та росія мають загальний сухопутний кордон завдовжки близько 1 200 кілометрів.

Очікується, що разом із Фінляндією заявку на вступ до НАТО найближчими днями може подати Швеція.

Коментарі

Всі новини