Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Туреччина та РФ вже реагують на бажання Швеції та Фінляндії вступити до НАТО

Вступ Швеції та Фінляндії до НАТО

Вступ Швеції та Фінляндії до НАТО

У п'ятницю, 13 травня, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що негативно ставиться до вступу Швеції та Фінляндії до НАТО.

За його словами, причина у тому, що члени «Робітничої партії Курдистану» (РПК) «діють у цих скандинавських країнах». Представники РПК, визнаної у Туреччині терористичною організацією, «навіть є членами парламенту деяких країнах».

Зазначимо, що для вступу країни до НАТО потрібна згода всіх членів альянсу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У Вашингтоні намагаються з'ясувати позицію Туреччини щодо розширення НАТО, повідомила журналістам представник Білого дому Джен Псакі. «Ми звернулися до турецької влади з проханням надати більше інформації», — сказала вона.

У Вашингтоні вбачають широку підтримку прагнень вступу Фінляндії та Швеції до НАТО з боку інших учасників альянсу, а робота з Туреччиною продовжується, додала Псакі.

Підписуйтесь на нас в Google News!

У той же день президент США Джо Байден у бесіді з фінським президентом Саулі Ніїностіо та прем'єром Швеції Магдаленою Андерсон повторив, що вони мають право самі вирішувати, як забезпечити власну безпеку.

Для влади Швеції стала несподіванкою негативна позиція члена НАТО Туреччини щодо бажання фінів і шведів вступити в альянс, йдеться в заяві міністра закордонних справ Швеції Анн Лінде. Раніше у Стокгольмі не отримували жодних подібних сигналів від Анкари.

Вона додала, що 14 травня обговорить ці моменти із главою МЗС Туреччини Мевлютом Чавушоглу на зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.

Колега Лінде з Фінляндії Пекка Хаавісто закликав до терпіння та покрокового вирішення проблем.

Тим часом 14 травня Росія припиняє подачу електроенергії до Фінляндії. Про це йдеться у повідомленні прес-служби RAO Nordic, доньки російської компанії «Інтер РАО».

Офіційна причина – несплата фінської компанії Nord Pool за електроенергію з 6 травня.

У RAO Nordic сказали: «Сподіваємось, ситуація незабаром вирішиться, і торгівля електроенергією з РФ відновиться».

У Fingrid (фінська мережева компанія) запевнили громадян, що припинення постачання не призведе до перебоїв у користувачів, тому постачання з РФ покривали лише 10% споживання електроенергії у Фінляндії. Там заявили, що матимуть змогу компенсувати ці обсяги за рахунок імпорту зі Швеції або нарощування власних потужностей.

Норвезька агенція NRK вважає, що зупинка пов'язана з наміром Фінляндії вступити до НАТО.

Раніше в РФ офіційні особи неодноразово заявляли, що «жорстко реагуватимуть» на розширення НАТО за рахунок Швеції та Фінляндії.

Коментарі

Всі новини