Facebook Pixel

Велика Британія запровадила санкції проти рф через псевдореферендуми в Україні

Велика Британія запровадила санкції проти рф через проведення на окупованих територіях України так званих референдумів. Про це пише «Європейська правда» з посиланням на дані британського парламенту.

За словами міністра закордонних справ Великої Британії Джеймса Клеверлі, запроваджено 92 санкції через порушення міжнародного права.

Quote«Фіктивні референдуми, що проведено під дулом пістолета, не можуть бути вільними або справедливими, і ми ніколи не визнаємо їхні результати. Вони відповідають чіткій схемі насильства, залякування, тортур і примусових депортацій на захоплених росією територіях України», — заявив Клеверлі.

Він наголосив, що обмежувальні заходи торкнулися тих, хто стоїть за цими фіктивними голосуваннями, а також осіб, які й далі підтримують агресивну війну рф в Україні.

Хто потрапив до нового списку санкцій Великої Британії

Як стало відомо, до санкційного списку внесли 33 чиновників і колабораціоністів, що перебувають на території окупованих областей України, а саме, главу «уряду Херсона» Сергія Єлісєєва, «міністра освіти та науки ЛНР» Івана Кусова, главу «уряду Запоріжжя» Євгенія Балицького та заступника «голови ДНР» Євгенія Солнцева. Також у списку фігурують олігархи Год Нісанов і Зарах Ілієв, Іскандер Махмудов, Ігор Макаров (президент і власник міжнародної групи ARETI, великого інвестора в нафтогазовому секторі).

З-поміж компаній, що потрапили під санкції, агенція IMA Consulting і російська компанія «Гознак» (виробляє «десятків мільйонів» державних документів, зокрема прискорені паспорти на окупованих територіях).

Крім того, нові обмежувальні заходи запровадили проти 23 членів ради директорів і правління «Газпромбанка», 16 членів наглядової ради й правління «Сбербанка» та його керівництва, а також 10 керівників «Совкомбанка».

Контекст. З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Велика Британія запровадила санкції проти більш як 1200 фізичних і понад 120 юридичних осіб із рф, зокрема понад 120 олігархів, сукупний світовий статок яких складає майже 130 млрд фунтів стерлінгів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉