Аналітики Trap Aggressor дійшли висновку, що більш як половині з десятки найзаможніших російських бізнесменів вдалося уникнути внесення до санкційних списків США. Йдеться про Володимира Лісіна, Володимира Потаніна, Павла Дурова, Леоніда Міхельсона, Андрія Мельніченка та Вагіта Алекперова.
- Володимир Лісін – бенефіціар Новолипецького металургійного комбінату із сукупними статками $18,4 млрд. У рейтингу Forbes за 2022 рік посідає перше місце.
- Володимир Потанін – президент «Норнікеля» ($17,3 млрд, 2-ге місце);
- Павло Дуров – засновник Telegram ($15,1 млрд, 3-тє місце);
- Леонід Міхельсон – співвласник «Новатека» ($14 млрд, 4-те місце;
- Андрій Мельніченко – головний акціонер АТ «СУЕК» і «Еврохім» ($11,1 млрд, 9-те місце). ЄС і Велика Британія ввели проти нього санкції в березні 2022 року;
- Вагіт Алекперов – президент «Лукойл» ($10,5 млрд, 10-те місце).
У ЄС майже всі ці особи, окрім Мельніченка, також вільні від санкцій.
Найбільшу кількість російських топових бізнесменів до свого санкційного списку помістила Велика Британія – у ньому можна знайти прізвища всіх із них, окрім Лісіна та Дурова.
В Україні, навпаки, не під санкціями аж сім російських найзаможніших бізнесменів: Лісін, Потанін, Дуров, Міхельсон, Алекперов, Михайло Фрідман і Алішер Усманов.




Контекст. Раніше цього місяця США розширили санкції проти росії й внесли в «чорний список» колишню російську спортсменку Аліну Кабаєву, низку колаборантів, з-поміж яких Костянтин Іващенко з Маріуполя, Володимир Сальдо та Кирило Стремоусов із Херсона, та інших.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Український маркетинг-форум 2025 відбудеться під гаслом «Сенсотворці: шукай своє»