Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Який великий російський бізнес має зв`язки з українськими підприємствами – дослідження

6 російських фінансово-промислових груп мають зв'язки з Україною. Фото: YouControl

6 російських фінансово-промислових груп мають зв'язки з Україною. Фото: YouControl

Аналітики центру R&D YouControl дослідили частину великого російського бізнесу. Як виявилося, до складу 17 російських фінансово-промислових груп входить понад 3 800 компаній із рф та інших країн. Водночас 6 ФПГ мають зв`язки з українськими підприємствами.

Як повідомляє онлайн-сервіс перевірки компаній YouControl, йдеться, зокрема, про «Газпром», «Роснєфть», USM, групу родини Лебедєвих, групи Олега Дерипаски та Олексія Мордашова.

Які компанії входять до ФПГ росії

До складу 17 російських ФПГ входять понад 3 800 компаній із росії та інших країн. Додані ФПГ налічують трохи більш як 700 іноземних підприємств, із яких приблизно 100 компаній розташовано в країнах пострадянського простору, а більш як 180 − на Кіпрі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Приблизно по 40 компаній, що входять до проаналізованих російських груп компаній, працюють у Нідерландах і країнах Азії.

«Перше» місце за кількістю зареєстрованих компаній у США, посідає «Група Романа Абрамовича» — бізнес представлений 16 компаніями. Найбільша кількість підприємств, представлених у Люксембурзі та Сінгапурі, − 33 і 17 відповідно — пов'язана з російською нафтовою компанією «Роснєфть».

Підписуйтесь на нас в Google News!

Переважна більшість компаній, що входять до складу доданих ФПГ росії, працюють в енергетичній, нафтогазовидобувній і гірничо-металургійній галузях.

Найбільшу кількість підприємств із проаналізованих російських груп мають «Газпром» і «Роснєфть» − понад 1 100 і 500 відповідно. Група Олега Дерипаски та будівельний холдинг ПІК налічують понад 300 компаній кожна. Бізнес-активи Алішера Усманова та Олексія Мордашова містять понад 200 компаній у кожній групі.

Зв'язки російських ФПГ з Україною.

6 російських ФПГ із 17 доданих в систему YouСontrol, а саме «Газпром», «Роснєфть», USM, група родини Лебедєвих, групи Олега Дерипаски та Олексія Мордашова, мають зв'язки з українськими компаніями.

«Газпром» має зв'язки із 4 підприємствами в Україні. Крім ТОВ «Міжнародний консорціум з управління та розвитку газотранспортної системи України», ТОВ «Газпром збут Україна» та АТ «Южніігіпрогаз», де компанія володіє долями в статутному капіталі компаній безпосередньо, ще опосередковано через ТОВ «Газпром видобуток Оренбург» володіє понад 90% ТОВ «Санаторій «Орен-Крим».

НК «Роснєфть» представлена в Україні двома компаніями: ПрАТ «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» та ТОВ «РН коммерс».

Ключова особа групи USM Алішер Усманов є бенефіціарним власником ТОВ «Петер-сервіс Україна». А співвласник металургійної компанії «Северсталь» Олексій Мордашов − ТОВ «Северсталь дистрибуція».

Колишній офіцер КДБ, ексдепутат російської Держдуми Олександр Лебедєв є бенефіціаром двох київських компаній і пов'язаний із 4 підприємствами, що зареєстровані в окупованому Криму. Зокрема, СП «РІС-Україна» та ТОВ «Міндальна роща».

Російський олігарх Олег Дерипаска пов'язаний із 9 компаніями в Україні через декілька офшорних компаній, які входять до групи пов'язаних осіб одного з його головних активів — МКПАТ «Ен+ груп». Його основний український актив − ТОВ «Миколаївський глиноземний завод».

Належність російських, британських і кіпрських компаній до ФПГ рф

Після додавання нових ФПГ до YouСontol стало простіше відстежувати приналежність компаній рф, Великої Британії та Кіпру до великого російського бізнесу та їхню ймовірну причетність до фінансування військового вторгнення в Україну.

Так, наприклад, світовий виробник сталі британська компанія EVRAZ PLC, бенефіціари якої не розкриваються в реєстрі компаній Великої Британії, тепер ідентифікований як член «Групи Романа Абрамовича». А міжнародна золотодобувна компанія Nord Gold PLC входить до «Групи Олексія Мордашова».

Тепер також можна відстежувати офшорні компанії російських бізнесменів, що зареєстровані на Кіпрі. №1 у рейтингу російських мільярдерів журналу Forbes − Володимир Лісін − пов'язаний із 10 кіпрськими офшорами, зокрема Fletcher Group Holdings Limited.

Найбільшу кількість пов'язаних кіпрських компаній − 43, що присутні в структурах 17 проаналізованих ФПГ, має в «арсеналі» «Група Олега Дерипаски».

Дослідження великого російського бізнесу триває, невдовзі до системи буде додано ще низку російських ФПГ.

Коментарі

Всі новини