Facebook Pixel

Як Німеччина постачає зброю Україні та чому Канада послабила санкції проти рф

Канцлер Німеччини Олаф Шольц розповів, як Німеччина зброєю допомагала Україні від початку повномасштабного вторгнення, а також пояснив, чому Канада послабила санкції проти рф, аби дозволити ремонт турбін «Газпрому» на заводі Siemens Energy в Монреалі.

The Page наводить головні тези з інтервʼю німецького канцлера виданню The Globe and Mail.


Чи скоротила Німеччина військову підтримку України

За словами Шольца, це неправда: Берлін із перших днів після нападу росії на Україну постачає Києву зброю та боєприпаси, цілком скасувавши заборону на експорт зброї в кризові зони.

Quote«Доправляли все, що було: протитанкові та зенітні комплекси, міни, гармати, тонни боєприпасів та нелетальної допомоги. Відтоді ми перейшли до складніших і цінніших систем. Самохідні гаубиці, реактивні системи залпового вогню, зенітні системи, РЛС, контрбатареї», — підкреслив канцлер.

Він додав, що деякі із цих систем настільки нові, що їх було вироблено небагато, а деякі з них навіть не були ще представлені в Бундесвері.

Шольц зазначив, що всі нові системи потребують навчання українських екіпажів, і Берлін це також забезпечує.

Quote«Поки ми говоримо, українці проходять навчання в кількох місцях Німеччини. І ми й далі надаватимемо цю підтримку Україні стільки, скільки буде потрібно», — запевнив канцлер.

Чому Німеччина підтримала послаблення Канадою санкцій проти рф

Німеччина підтримала ідею Канади про порушення власних санкцій проти росії, аби надати дворічне відтермінування та дозволити ремонт турбін «Газпрому» на заводі Siemens Energy в Монреалі.

Пояснюючи цю історію, Шольц зазначив, що щодо газової турбіни постало питання: хто оплачує вартість, якщо турбіну не доставлено?

За його словами, росія використовує турбіну як привід для скорочення постачань газу.

Quote«Тому прем’єр-міністр Джастін Трюдо ухвалив рішуче рішення, яке зміцнило позицію Німеччини та Європи. Він забрав цей привід», — підкреслив Шольц.

Історію з доставленням турбіни він називає блефом Володимира Путіна, який він більше не використає.

Quote«Натепер це добре відома п’єса: росія хотіла припинити постачання газу та звинуватити в цьому наш режим санкцій. Росія також блокує експорт українського зерна й звинувачує Україну та санкції в хаосі на продовольчих ринках у всьому світі», — пояснює Шольц.

Він запевнив, що інші санкції залишаються чинними та вже працюють: виробничі можливості росії стрімко падають, її економіка перебуває в рецесії, а доступ до життєво важливих товарів суттєво обмежений.

Чому Німеччина раніше не відмовилася від газу з рф

Німеччина, як і багато інших країн Європи, десятиліттями купує газ у росії. За словами Шольца, постачання було надійним навіть у найсуворіші часи холодної війни.

Quote«Німеччина була не єдиною країною, яка в минулому наполегливо працювала, щоб побудувати інше майбутнє з росією: росія була членом G8, російський президент був запрошений на саміт НАТО в Лісабоні, відносини між НАТО та росією були на шляху стратегічного партнерства. Була щира надія, що ми зможемо залишити минуле протистояння позаду», — говорить Шольц.

Водночас він не заперечив, що Європа та Німеччина зокрема надто довго й надто однобічно покладалися на постачання енергоносіїв з рф. Але зараз зміни відбуваються швидко: було зупинено імпорт вугілля з рф, зупиниться й імпорт нафти до кінця цього року.

Quote«Газ – найважча частина, але частка російського газу в нашому імпорті стрімко впала — лише за кілька місяців із 55 до 30%. Далі будуть інші кроки. У цьому контексті ми б вітали постачання СПГ також із Канади», — пояснив канцлер Німеччини.

Що можна сказати Україні через рішення Канади

Рішення Трюдо розлютило президента Володимира Зеленського та українську громаду Канади, а Світовий конґрес українців навіть подає до суду на уряд країни через це рішення. Але Шольц запевнив, що полегшення санкцій немає.

Quote«Я вважаю критику Джастіна Трюдо та його уряду абсолютно безпідставною. Рішення про постачання турбіни навряд чи є послугою для «Газпрому», — запевнив канцлер.

Він повторив, що з турбіною, готовою до постачання, Європа позбавила росію «технічного» приводу скоротити або припинити постачання газу.

Quote«Якщо Москва вирішить не виконувати свої договірні зобов’язання, то нехай це буде зрозуміло всьому світу. Завдяки Канаді тепер так і буде», — вважає Шольц.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉