
Ціни на послуги поштових операторів змінились за останній рік
дізнався про послуги найпопулярніших поштових операторів, які працюють в Україні, про те, наскільки зросли їхні ціни за останній рік, які найбільші вантажі вони перевозили, та які послуги пропонують корпоративним клієнтам.
Вартість відправлення посилок по Україні
«Нова Пошта»
«Нова пошта»: зміна тарифів за останній рік
На початку 2023 року «Нова Пошта» внесла зміни до тарифів, зважаючи на стрибки цін на паливо та інші витрати. Вартість частини послуг НП зросла в середньому на 5-15 гривень. Утім, ціна деяких послуг, навпаки, зменшилась. «Наприклад, ми скасували додаткову плату за повернення товару відправнику після перевірки у відділенні — тепер вона безкоштовна, а раніше коштувала як стандартна відправка. Також у ціну доставки вже входить комісія за оголошену вартість до 500 гривень, а також вартість пакетів на 0,5 кг, на 2 кг та на 4 кг», – пояснили в пресофісі.
«Нова пошта»: ціна доставки посилок і документів у 2023 році
Для розрахунку вартості доставки по Україні (між містами) на НП введені три вагові категорії посилок, які доставляють у відділення, поштомат або на адресу:
- мала до 2 кг – 70 грн
- середня до 10 кг – 100 грн
- велика до 30 кг – 120 грн
Понад 30 кг – це вантаж, і він рахується за іншими тарифами.
Тариф на доставку документів у відділення та поштомат становить 55 грн. До цієї вартості вже входить фірмовий картонний конверт.
Доплата за доставку/забір кур'єром для відправлень до 30 кг складає +35 грн до звичайного тарифу. «Наприклад, якщо ви відправляєте посилку на 5 кг у Херсон у власному пакуванні, то вартість доставки складе 135 грн: 100 грн за доставку посилки до 10 кг в інше місто + 35 грн за виклик кур’єра», — пояснили нам у пресофісі НП.
«Нова пошта»: вантажі-рекордсмени
«Новою поштою» можна відправити вантаж вагою до 1100 кг та розміром до 170 x 220 x 600 см. Найбільший вантаж, який доставляла НП, — автомобіль Daewoo Matiz в Одесу та комбайн на захід країни.
«Після початку повномасштабної війни ми допомагали евакуйовувати бізнеси, їхні склади із товарами, обладнання та цілі підприємства у більш безпечні населені пункти на захід країни. У червні ми разом із Дія.Бізнес також запустили спільний проєкт із релокації малого та середнього бізнесу», — розповіли в пресофісі.
«Нова пошта»: послуги для бізнесу
Для бізнесу «Нова пошта» пропонує всі види логістичних, поштових та кур’єрських послуг. Можна відправляти документи, посилки, вантажі по Україні та світу — як одиничними палетами, так і повними фурами. Також бізнес може замовити у пошти фулфілмент — повний пакет складських послуг: від зберігання, сортування, пакування до доставки.
Бізнес-клієнтам надають можливість інтеграції по API з CRM-системою «Нової пошти», щоб клієнти магазинів мали змогу прямо на їхніх сайтах оформлювати доставку.
Для підприємців на сайті НП є окремий бізнес-кабінет, де можна управляти своїми відправками, бачити їхні статуси, статистику тощо.
Для підприємців, які продають свої товари в інтернеті, ввели послугу «Сейф сервіс», яка дозволяє безпечно купувати онлайн. Кошти за товар не списуються з картки покупця під час покупки, а лише резервуються. Продавець отримує їх тільки у разі, якщо товар підійде і отримувач забере посилку. Також у НП є послуга «Легке повернення», яка дозволяє безкоштовно повернути товар у магазин протягом 14 днів, якщо він не підійшов.
«Нова пошта»: страхування поштових відправлень
Вартість страхування – 0,5% від оголошеної вартості відправлення. Для посилок оголошеною вартістю до 500 грн страхування вже включено в ціну доставки та окремо не нараховується.
У випадку втрати або пошкодження посилки клієнт отримує компенсацію згідно з розміром оголошеної вартості. Максимальна можлива оголошена вартість складає 399 999 грн для відправлень до 100 кг та 1 000 000 грн для відправлень до 1000 кг.
«Нова пошта»: алгоритм страхових виплат
Якщо клієнт виявив пошкодження у відділенні, оператор зафіксує та занесе дані в систему. Компенсацію можна отримати одразу у відділенні. Вона оплачується в розмірі оголошеної вартості. Ось чому важливо завжди вказувати реальну оголошену вартість.
Якщо клієнт виявив пошкодження вдома, він може оформити претензію на компенсацію через чат-бот, контакт-центр або у відділенні і надіслати фото пошкоджень. Рішення за претензією приймається протягом 30 хвилин.
Кожне пошкодження розглядають індивідуально, тому на деякі ситуації потрібно більше часу. Наприклад, якщо посилка загубилась, і потрібно передивитись записи із камер спостереження по всьому шляху. Тоді в середньому до прийняття рішення про компенсацію проходить один-три дні.
«Укрпошта»
«Укрпошта»: зміна тарифів за останній рік
Останній перегляд тарифів «Укрпошти» відбувся в липні 2022 року у зв’язку зі збільшенням логістичних витрат на доставку. Для послуг «Укрпошта Стандарт» в межах України тарифи зросли в середньому на 14%, а в межах області – на 13%. Для прикладу, відправлення вагою до 1 кг в межах України, яке раніше коштувало 31 грн, після перегляду тарифів коштує 35 грн, а доставка посилки вагою до 15 кг – 75 грн порівняно з 65 грн раніше.
Для тарифу «Укрпошта Експрес» підвищення склало в середньому 14% для пересилання в межах області та 16% – в межах України. Якщо раніше посилка до 1 кг по Україні коштувала 39 грн, то з 1 липня 2022 року ціна складає 45 грн.
У липні минулого року «Укрпошта» ввела послугу «Точка видачі»: відправлення приймається у відділенні та вручається одержувачу в цьому ж відділенні без відправки на сортувальний центр. Оскільки відправлення доступне до видачі одразу після його прийому, скорочується час з моменту оформлення до моменту надсилання одержувачу смс про надходження посилки, а також суттєво зменшується ціна. Для прикладу, вартість доставки посилки вагою до 2 кг за тарифом «Точка видачі» – всього 15 грн.
«Послуга підійде для тих, кому зручно передати свої відправлення у найближчому відділенні. Насамперед, такий формат вигідний підприємцям, що працюють у сфері e-commerce, і які здійснюють відправку замовлень клієнтам у межах свого міста», – розповіла
Альона Стьопіна, заступниця генерального директора «Укрпошти» з розвитку бізнесу.
Також з 1 січня 2022 року змінилася вартість послуги з пересилання переказів післяплати. Було 1%, але не менше 5 грн для клієнтів, що працюють з УП за договором, та 2%, але не менше 10 грн для клієнтів без договору за переказ. Стало 1% плюс 10 грн для переказів на рахунок та картку, і 2% плюс 10 грн для готівкових переказів. Ці тарифи стосуються корпоративних клієнтів, які працюють в e-commerce сегменті.
«Укрпошта»: ціна доставки посилок і документів у 2023 році
Вартість доставки документів «Укрпоштою» по Україні – 40 гривень. Посилки: за тарифом Укрпошта Стандарт по Україні в діапазоні 10-15 кг – 75 грн, 15-20 кг – 85 грн, 20-30 кг – 100 грн; за тарифом Укрпошта Експрес: 10-15 кг – 100 грн, 15-20 кг – 110 грн, 20-30 кг – 120 грн.
«Укрпошта»: послуги для бізнесу
«Укрпошта» пропонує клієнтам послуги з доставки відправлень за тарифами «Стандарт» та «Експрес» (різниця в ціні та в термінах доставки відповідно), також доставку документів з можливістю зворотної доставки відправнику, і великогабаритних або великовагових відправлень. Крім того, «Укрпошта» доставляє письмову кореспонденцію, рахунки. Також в обласних центрах є опція кур’єрської доставки. Для корпоративних клієнтів є послуги з масового кур’єрського забору і доставки.
«Укрпошта»: страхування поштових відправлень
Послуга називається «Комісія за оголошену цінність». Для відправлень за тарифом «Укрпошта Експрес» це 0,5% від оголошеної вартості відправлення, якщо вартість перевищує 300 грн. Якщо не перевищує, послуга безкоштовна. Для відправлень за тарифом «Укрпошта Стандарт» – тариф 1%, але не менше 1 грн.
Документи включають в себе оголошену цінність на рівні 500 грн, додатковий коефіцієнт не сплачується.
«Укрпошта»: алгоритм страхових виплат
Якщо втрата або пошкодження поштового відправлення підтверджена, «Укрпошта» виплачує клієнту відшкодування в розмірі суми оголошеної цінності та плати за пересилання (якщо послуга з пересилання була оплачена).
В залежності від ступеню пошкодження може бути здійснений перерахунок. Відшкодування буде еквівалентне завданим збиткам, але не буде перевищувати вартості оголошеної цінності. Відшкодування здійснюється на підставі письмової заяви клієнта, яка розглядається до 30 днів, згідно з вимогами ЗУ «Про звернення громадян».
«Делівері»
«Делівері»: зміна тарифів за останній рік
У листопаді 2022-го компанія провела перерахунок вартості послуг:
- на посилки – від 5 до 10 грн в залежності від ваги. Тепер вартість складає: від 30 грн за документи та бандеролі до 0,5 кг і до 100 грн для посилок вагою 30 кг
- на перевезення 1 кг/1 м3 вантажу – зросли на 6,5% і складають: від 2,4 грн за 1 кг і 600 грн за 1 куб.м та до 5,60 грн за 1 кг і 1400 грн за 1 куб.м (для найбільших відстаней перевезення)
- на палетний формат – до 9,27% і складають: від 345 грн для напівпалет до 300 кг та до 3800 грн для палет вагою 1250 кг.
«Делівері»: ціна доставки посилок і документів у 2023 році
- документи – 30 грн
- бандеролі – до 0,5 кг – 30 грн
- посилки від 10 кг – від 45 грн до 100 грн (для посилок вагою 30 кг)
«Делівері»: вантажі-рекордсмени
Для вантажів розрахунок виконується за вагою або об’ємом. «Якщо казати про «найбільше» неподільне відправлення, яке йшло у збірному вантажі, та не перевозилось окремим фрахтом авто, то тут багато прикладів: навантажувачі і автомобілі, вагою понад дві тонни та об’ємом понад 6 куб.м., станки та палети із профілями довжиною у 6 і більше метрів. А якщо говорити про окремий фрахт автотранспорту під перевезення, то найбільші вантажі тут можуть складати 20 тонн. Відповідно, вартість у кожному випадку розраховується окремо за тарифами, а для повного фрахту визначається за угодою із вантажовідправником», — розказав заступник голови правління компанії Андрій Івасів.
«Делівері»: послуги для бізнесу
Для корпоративних клієнтів компанія має ряд окремих та стандартних рішень:
- Стандартне рішення – договір на надання транспортно-експедиційних послуг, де все визначається згідно з тарифами, та галузеві прайси і тарифи на перевезення деяких груп товарів.
- Окремі рішення – окремі договори на індивідуальних умовах, як на надання транспортно-експедиційних послуг, так і на страхування.
«Делівері»: страхування поштових відправлень
- Відправлення вартістю до 5000 грн – 0,6% від оголошеної вартості, тобто до 30 грн.
- Відправлення вартістю від 5001 грн до 150 000 грн – 0,4% від оголошеної вартості, тобто від 20 до 600 грн.
- Відправлення від 150 001 грн – 0,6%, тобто – від 900 грн.
«Делівері»: алгоритм страхових виплат
Посилки та вантажі страхує компанія «Кворум», яка спеціалізується саме на такому виді страхування.
Страхові виплати за проблеми із вантажем: пошкодження, повна втрата тощо здійснюються так: вантажоотримувач виявляє проблему, або компанія повідомляє клієнту про проблему, коли вантаж, наприклад, втрачений або пошкоджений у ДТП. Клієнт може або надати письмову заяву, або скласти на представництві з працівниками «Делівері» «акт приймання вантажу за кількістю та якістю». До акту або заяви необхідно особисто або електронною поштою надати документи, що підтверджують вартість вантажу та вартість його відновлення або ремонту, надати банківські реквізити та реквізити особи, що буде отримувати відшкодування.
Заява або акт передається працівнику служби безпеки, який встановлює та підтверджує факт пошкодження або втрати вантажу та відповідність вартості товару наданим клієнтом документам, і комплектує необхідний пакет документів для страхової компанії.
Страхова перевіряє надані документи, перевіряє клієнта на знаходження його під санкціями або обмеженнями (санкційні списки, громадяни рф та рб) та, якщо ніяких обмежень щодо заявника не існує, здійснює виплату на рахунки клієнта у визначених розмірах. Максимальний термін для отримання відшкодування від страхової компанії складає 30 календарних діб із дня звернення від клієнта із заявою.
Факт пошкодження підтверджується в ході розслідування службою безпеки підприємства, та окремо не потребує особистого доведення від клієнтів.
«Хоча іноді трапляються факти шахрайських дій зі сторони клієнтів, які відправляють заздалегідь пошкоджений вантаж, та вимагають відшкодування за нього, тому саме служба безпеки перевіряє, встановлює і підтверджує факти пошкоджень або втрати вантажу в ході його перевезення», — додав заступник голови правління компанії Андрій Івасів.
Meest
Згідно з тарифною сіткою, станом на 28.03.2023 р. відправлення документів у межах міста між відділеннями Meest коштує 30 грн, а по Україні — 40 грн. А, наприклад, за посилку вагою від 10 до 30 кг доведеться заплатити 95 і 115 грн відповідно.
Доплата за адресний забір або доставку таких посилок становить 30 грн. Доплата за адресний забір/доставку за кожні 50 кг для відправлень понад 30 кг складає 40 грн. У порівнянні з 2021 роком, ціни зросли від 5 до 30 грн, в залежності від ваги посилки.
Meest пропонує низку послуг для бізнесу, серед яких:
- Адаптоване під бізнес-процеси клієнта логістичне рішення
- Індивідуальний підхід в ціноутворенні/тарифах
- Додаткові цінові рішення на разові/нерегулярні відправки
- Можливість додаткової оптимізації витрат на логістичні процеси при якісному плануванні
- Персональний сервіс-менеджер і сейлз-менеджер