Facebook Pixel

Що потрібно знати про швидкісний режим в Україні

Швидкісний режим Україна 2021: що потрібно знати про дозволену швидкість. Фото: Pixabay

Швидкісний режим Україна 2021: що потрібно знати про дозволену швидкість. Фото: Pixabay

Найпоширеніші порушення Правил дорожнього руху в Україні — перевищення швидкості, проїзд смугою громадського транспорту та на червоний сигнал світлофора. The Page розповідає, який швидкісний режим діє у 2024 році, яка допустима норма перевищення швидкості, якими є штрафи за перевищення швидкості та інші штрафи за порушення ПДР.

1

Швидкісний режим у Києві 2024

З 1 квітня 2024 року в Києві дозволили ганяти зі швидкістю 80 км/год. Правда, це можна робити тільки на восьми вулицях і тільки з 1 квітня по 1 листопада.

Про це йдеться у повідомленні КМДА від 1 квітня. У «зимовий» період там та на всіх інших вулицях столиці діятиме стандартне обмеження швидкості в Україні — 50 км/год.

The Page зробив мапу швидкісного режиму у Києві для Google maps, ви можете її додати в навігатор за лінком. Ось перелік цих вулиць, визначений рішенням Київради:

 • Набережне шосе (від Поштової площі до Наддніпрянського шосе);
 • Наддніпрянське шосе;
 • Столичне шосе (до вул. Академіка Заболотного);
 • просп. Миколи Бажана від Південного мостового переходу до Харківської площі (у зворотному напрямку від Харківської площі до Дніпровської набережної);
 • просп. Романа Шухевича (від Північного мосту до вул. Оноре де Бальзака);
 • просп. Степана Бандери (від Оболонського просп. до Північного мосту);
 • вул. Набережно-Рибальська (від Гаванського мосту до вул. Електриків);
 • автодорога Р-69 (від вул. Озерної до межі Києва; за винятком ділянки біля світлофорного об’єкта).
Швидкісний режим. Де в Києві можна їздити зі швидкістю 80 км/год — мапа від The Page

Швидкісний режим. Де в Києві можна їздити зі швидкістю 80 км/год — мапа від The Page

2

Як працюють камери автоматичної фіксації порушень ПДР

Камери автоматичної фіксації порушень ПДР вже майже три роки допомагають контролювати безпеку дорожнього руху, у тому числі фіксувати перевищення швидкості. Сьогодні мапа камер автофіксації порушень ПДР налічує близько 250 камер у 24 містах і 15 областях.

Засоби автофіксації можуть бути розташовані тільки на тих частинах дороги, де встановлено відповідні знаки. Якщо контролює патрульна поліція — на авто мають бути спецсигнали синього кольору.

Комплекси фото- і відеофіксації розташовано на всіх найбільших магістралях і транспортних артеріях країни. Варто зазначити, що перед камерою обов'язково має бути знак «контроль швидкості», в іншому разі показання камери буде незаконним.

З актуальним переліком адрес розміщених камер та інформацією про дозволений швидкісний режим можна ознайомитися за посиланням.

Які порушення ПДР фіксують камери

В Україні контроль швидкості фіксують радари:

 • автоматичної системи фото- та відеофіксації порушень ПДР;
 • камери TruCam.

Сьогодні камери фото- і відеофіксації розпізнають такі порушення, як-от: проїзд перехресть на заборонний сигнал світлофора, проїзд смугою для громадського транспорту та перевищення допустимої швидкості.

3

Обмеження швидкості в Україні у 2024 році

 • У пішохідній (житловій) зоні — 20 км/год.
 • У населених пунктах (містах) дозволено максимальну швидкість руху 50 км/год.
 • На автошляхах за межами населених пунктів дозволено їхати зі швидкістю 90 км/год.
 • Якщо дорогу за містом обладнано розділовою смугою — 110 км/год.
 • На автомагістралях допускається швидкість 130 км/год.

Порушником швидкісного режиму вважається той водій, який перевищив дозволену швидкість. Допустима норма перевищення швидкості — 23 км/год. Для прикладу: у містах це буде 73 км/год (50 дозволена + 20 — допустиме перевищення + 3 — закладена похибка приладу).

4

Штрафи за перевищення швидкості у 2024 році

Після того як камера зафіксувала порушення ПДР, інформація надходить до Центру опрацювання даних патрульної поліції. Далі співробітник відомства розглядає порушення, невдовзі штрафи за порушення ПДР надходять або власникам автомобілів, або користувачам авто (якщо ці дані внесено до реєстру). У разі якщо автомобіль на іноземних номерах, штрафи за порушення ПДР сплачує той, хто ввіз цю машину на територію України.

 • За перевищення швидкості від 20 до 50 км/год — штраф 340 грн.
 • За перевищення швидкості на понад 50 км/год — 1700 грн.
 • За проїзд смугою громадського транспорту — 680 грн.
 • За проїзд перехресть на «червоний» сигнал світлофора — 425 — 510 грн.

Якщо порушник, якого засікли камери автофіксації порушень, сплатить свій штраф упродовж 10 робочих днів із дня повідомлення, то він зможе заплатити лише половину вартості штрафу. Якщо не сплатити штрафи за порушення ПДР упродовж 15 днів, вони подвоюються.

Штрафи за порушення ПДР можна сплатити у «Дії».

5

Як оскаржити штраф за порушення ПДР

Оскаржувати постанову можна впродовж 10 днів із дня набуття нею чинності. Для цього потрібно звернутися до вищого органу або районного, міського чи міськрайонного суду.