Facebook Pixel

Коли в Україні почнуть працювати камери автофіксації порушень ПДР

Фото: Офіс Президента України

Фото: Офіс Президента України

МВС перенесло дату запуску системи автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху у зв'язку з карантинними обмеженнями.

«Ці обмеження частково стосуються діяльності певних підрозділів Національної поліції та інших організацій, залучених до процесу роботи системи автофіксації. Тому в МВС було ухвалено рішення про відстрочення роботи системи відеофіксації порушень ПДР до закінчення режиму суворого карантину», — повідомили у відомстві.

Нагадаємо, 12 березня 2020 року МВС України презентувало пілотний проєкт системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі. Старт роботи нової системи автоматичного контролю порушень ПДР було заплановано на 1 травня.

1

За допомогою системи будуть фіксуватися:

- перевищення швидкості;

- проїзд на заборонний сигнал світлофора;

- виїзд на смугу зустрічного руху;

- порушення правил зупинки та стоянки;

- порушення правил руху та зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів;

- порушення правил руху через залізничний переїзд;

- порушення заборони рухатись тротуарами чи пішохідними доріжками.

2

Де встановлено камери відеофіксації?

За даними МВС, під час запуску системи працюватимуть 50 камер автофіксації – 20 пристроїв у Києві, ще 30 – на дорогах державного значення у Київській області.

До кінця року буде встановлено ще 220 камер автоматичної фіксації дорожнього руху, тобто загалом 270 з урахуванням вже встановлених.

Докладну карту розміщення встановлених камер правоохоронні органи опублікували на своїх сайтах і в соціальних мережах.

3

Кому будуть приходити штрафи?

Адміністративну відповідальність за порушення, яке зафіксує камера автофіксації, нестиме:

- фізична особа або керівник юридичної особи, на яку зареєстровано транспортний засіб;

- користувач транспортного засобу, якщо відповідні дані внесено в Єдиний державний реєстр транспортних засобів.

Порушення автомобілів з іноземною реєстрацією теж фіксуватимуться. У такому разі відповідальність нестиме особа, яка ввезла авто на територію України.

4

Розмір та оплата штрафів ПДР

Згідно з КУпАП, перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш ніж на 20 км/год тягне за собою накладення штрафу в розмірі 255 грн. А в разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш ніж на 50 км/год — 510 грн.

Сплатити штраф можна кількома способами:

- перейшовши за посиланням QR-коду на лицьовій стороні постанови;

- скористатися платіжними інструментами в електронному кабінеті водія або в додатку «Дія», а також платіжними системами та сервісами, які функціонують в Україні на законних підставах, у тому числі послугами банків України.

Водночас можлива оплата штрафів зі знижкою 50%. Для цього потрібно сплатити штраф упродовж 10 днів після набрання постановою чинності.