Facebook Pixel

Доставка «день у день» і покриття по всій країні: топ поштових операторів України

Топ-5 українських поштових операторів: рейтинг до Дня пошти. Фото: unsplash / Claudio Schwarz

Топ-5 українських поштових операторів: рейтинг до Дня пошти. Фото: unsplash / Claudio Schwarz

Увесь світ 9 жовтня святкує Всесвітній день пошти. Цього дня в 1874 році у швейцарському місті Берні заснували Всесвітній поштовий союз, куди, до речі, входить і державна «Укрпошта». The Page обрало п'ять найпопулярніших поштових операторів, які працюють в Україні, та зібрало основну інформацію про них, щоб ви могли обрати для себе найзручнішого.

1

«Нова пошта»

Лідером логістичного ринку України сьогодні є «Нова пошта», яка працює з 2001 року.

Вона надає такі послуги:

 • відправлення та доставка посилок по Україні та за її межами;
 • доставка з українських і закордонних інтернет-магазинів;
 • фінансові послуги (грошові перекази по Україні та світу, оплата рахунків, online-оплата за третю особу, зняття коштів із картки) тощо.

Згідно з інформацією на сайті компанії, мережа «Нової пошти» налічує 8,7 тис. відділень по всій країні (до 5, 10, 30 кг і вантажні) та понад 6,8 тис. поштоматів.

Щодо тарифів на доставку, то тут вони стартують від 35 грн. Вартість залежить від розміру відправлення, його ваги й від того, відправляють посилку в межах міста, області чи по Україні. Наприклад, за пакунок вагою 0,5 кг у межах міста вам доведеться заплатити 35 грн, посилка такої самої ваги в межах області обійдеться вже в 40 грн, а в межах України — у 45 грн. Водночас за доставку посилки вагою 30 кг доведеться заплатити 100, 105 і 110 грн у межах міста, області та України відповідно. Доплата за адресний забір або кур’єрську доставку сягає від 20 до 75 грн.

Базові тарифи «Нової пошти»:

Базові тарифи «Нової пошти». Фото: сайт компанії

Базові тарифи «Нової пошти». Фото: сайт компанії


Точну вартість доставки можна розрахувати за посиланням з огляду не лише на розмір відправлення, маршрут та інше, а ще й комісію від оголошеної вартості посилки та додаткові послуги.

Щодо швидкості доставки, то зазвичай строк складає один день. Так, наприклад, посилка з Києва, яку відправлено до 20:00, приїде до Вінниці наступного дня. А от у межах одного міста її можна отримати того самого дня. Точну дату можна розрахувати за посиланням. Посилку можна відстежити на сайті, ввівши номер накладної, або в застосунку «Нової пошти», де можна й оплатити товар.

У компанії також діють програми лояльності. Наприклад, за допомогою програми «Збільшуй можливості» можна накопичувати спеціальні бонуси-знижки та бали й потім розраховуватися ними за посилки.

2

«Укрпошта»

Державна «Укрпошта» з 1947 року є членом Всесвітнього поштового союзу. Компанія надає не лише поштові, а й фінансові послуги. Так, можна скористатися такими:

 • доставка по Україні (експрес і стандарт) та за її межами;
 • доставка з інтернет-магазинів;
 • митно-брокерські послуги;
 • листи та бандеролі;
 • доставка ліків;
 • фінансові послуги: грошові перекази по Україні та за кордон, оплата послуг онлайн, пенсії, видача готівки, страхові послуги.

Компанія має понад 11 тис. відділень і покриває всі населені пункти України (потрібне відділення можна знайти за поштовим індексом або населеним пунктом за посиланням). У вересні компанія також встановила перші поштомати в Києві.

Щодо строків доставки, то «експрес» у межах міста та між обласними центрами складає до двох днів, а в межах України — від трьох. Ціни за експрес-доставку такі: за посилку вагою 0,5 кг (мінімальна вага, яку доставляють, сягає 0,25 кг) доведеться заплатити 30 грн у межах міста та області і 36 грн — між обласними центрами та в межах України. Водночас за посилку вагою 30 кг — 92 грн у межах міста та області і 100 грн — між обласними центрами та в межах України.

Тарифи експрес-доставки «Укрпошти». Фото: сайт компанії

Тарифи експрес-доставки «Укрпошти». Фото: сайт компанії

Доставка «Стандарт» характеризується більшими строками, але меншими тарифами. Так, за три дні посилку доставляють у межах міста, за чотири — у межах області та між обласними центрами, за шість — по всій Україні. За посилку вагою 0,5 кг доведеться заплатити 24 грн у межах області та 30 грн — у межах України. За 30-кілограмову посилку треба заплатити 85 і 90 грн відповідно. За доставку посилки потрібно доплатити ще 20 грн.

Доставка «стандрт» «Укрпошти». Фото: сайт компанії

Доставка «стандрт» «Укрпошти». Фото: сайт компанії

Посилку можна відстежити на сайті за посиланням або у власному застосунку компанії, де можна також оформлювати, розраховувати вартість, робити перекази між картками тощо.

Для клієнтів, які часто відправляють посилки по Україні, діє спеціальна програма лояльності «Посилка+». У разі оформлення щонайменше 20 посилок щомісяця можна отримати бонусне відправлення й використати його в будь-який момент.

3

Meest

Важливим гравцем на ринку є й компанія Meest. Група надає поштово-логістичні послуги у 20 країнах світу, зокрема й в Україні, де представлена компанією Meest Express.

Надає такі послуги:

 • відправлення та отримання посилок по Україні та за кордоном;
 • доставка з українських та іноземних інтернет-магазинів;
 • міжнародні грошові перекази тощо.

Розрахувати вартість і строки доставки можна за посиланням. Згідно з тарифною сіткою відправлення посилки вагою 0,5 кг у межах міста коштуватиме 25 грн, у межах області — 30 грн, а по Україні — 35 грн. Натомість за вантаж вагою 30 кг доведеться заплатити 75, 80 і 85 грн відповідно. Доплата за адресний забір або доставку таких посилок становить 20 — 25 грн. Щодо строків доставки, то по Україні вона в середньому складає три дні.

Тарифи на доставку Meest. Фото: сайт компанії

Тарифи на доставку Meest. Фото: сайт компанії

Посилку можна отримати у відділенні або в поштоматі (онлайн-карта тут). Компанія також має власний застосунок, де можна оформлювати відправлення, відстежувати їх і дізнаватися іншу актуальну інформацію.

4

Justіn

До свого рейтингу ми вирішили додати й поштового оператора Justіn. Компанію заснували не так давно — у 2017 році. Вона входить до однієї з найбільших українських торгово-промислових груп Fozzy Group, яка керує торговельною мережею й такими брендами, як-от «Сільпо», «Фора», Fozzy тощо. Відділення Justіn розташовані в торгових центрах і супермаркетах, здебільшого в мережі Fozzy Group, і мають три формати: до 15 кг, до 30 кг і до 650 кг.

Послуги, які доступні в Justin:

 • доставка посилок по Україні (зокрема з інтернет-магазинів);
 • міжнародна доставка з інтернет-магазинів;
 • фінансові послуги: отримання банківських карток, оформлення страховок, кредити, грошові перекази тощо.

Щодо тарифів, то за «зручну передачу» (послуга, що надає можливість відправнику залишити відправлення у відділенні з подальшою видачею одержувачу в ньому ж) найменшої посилки (0,5 кг, 40 см) потрібно заплатити 14 грн і 25, 30 та 33 грн — за доставку замовлення по місту, області та Україні відповідно. Доставка коштує 15 грн. Щодо найбільших посилок (30 кг вагою, 90 см), то за них за «зручну передачу» потрібно заплатити 50 грн, 90 грн — за доставку в межах міста і 95 грн — у межах області й по Україні. Вартість доставки — 22 грн. Розрахувати точну вартість можна тут.

Тарифи на доставку Justіn. Фото: сайт компанії

Тарифи на доставку Justіn. Фото: сайт компанії

Щодо строків, то доставка по Києву й між містами-мільйонниками відбувається наступного робочого дня; між іншими населеними пунктами України — до 2 — 3 робочих днів.

Має застосунок, де можна створювати відправлення, відстежувати їх, розраховувати вартість тощо.

5

«Делівері»

До переліку поштових операторів ми вирішили додати й компанію «Делівері», яка дещо вирізняється з-поміж інших. Основною спеціалізацією групи компаній DELIVERY є надання транспортних і логістичних послуг для сектору В2В (суб’єкти підприємницької діяльності та корпоративний сектор) як на території України, так і за її межами. Доставляє посилки від 1 кг до 20 тонн.

«Делівері» надає такі послуги:

 • доставка вантажу в Україні;
 • міжнародні перевезення;
 • індивідуальне страхування вантажів;
 • фрахт автомобілів для великих партій вантажу тощо.

Компанія має низку спеціальних тарифів для бізнесу, як-от: «Агропрайс», «Автомотопрайс», «Будівельний прайс», «Велопрайс», «Верховий вантаж». Щодо тарифів на доставку по Україні звичайних посилок і документів, то, наприклад, за документи вагою до 0,5 кг доведеться заплатити від 30 до 35 грн, а за посилку вагою 30 кг — 80 — 90 грн. З тарифами на вантажні перевезення можна ознайомитися за посиланням. За доставку доведеться заплатити від 30 грн. Залежно від відстані строки доставки складають від однієї до п’яти діб.

Тарифи на доставку «Делівері». Фото: сайт компанії

Тарифи на доставку «Делівері». Фото: сайт компанії

Має власну систему знижок, а також мобільний застосунок, де можна розрахувати точну вартість замовлення, відстежити посилку і тримати під рукою всі потрібні дані.