Адреса — Київська область, м. Вишневе, вул. Промислова, 5-В.
Статутний капітал — 26,52 млн грн.
Дата реєстрації — 2015 рік.
Компанія в соціальних мережах:
Головне
Fozzy Group — один з найбільших українських ритейлерів.
Засновники — Володимир Костельман (51%), Роман Чигір (23,2%), Олег Сотніков (23,2%) та Юрій Гнатенко (2,5%).
2
Доходи, кількість співробітників, активи
Штат співробітників налічує понад 50 тис. осіб. Протягом 2022-2023 років Fozzy Group відкрила 71 новий магазин, загальна кількість зросла до понад 750 торгових об’єктів по всій території країни. Це супермаркети «Сільпо», делікатес-маркети Le Silpo, оптові гіпермаркети Fozzy, магазини «Фора», магазини «Thrash! ТРАШ!».
У 2022 році торговий оборот групи становив 93,2 млрд грн. За останні 5 років він збільшився майже у два рази. Fozzy Group входить до десяти найбільших платників податків: 16,4 мільярда гривень — сума податків і зборів, яку група компаній сплатила до державного бюджету України за 2022-2023 роки.
Зараз площа магазинів Fozzy Group становить понад 1 млн м2.
У групу компаній входить виробництво продуктів харчування, банківський і ресторанний бізнес, фармацевтичні супермаркети «Біла ромашка».
Є свої виробництва: «Ніжинський консервний комбінат» і птахофабрика ТОВ ВКФ «Варто».
Банк «Восток» і мережа туристичних агентств «Сільпо Вояж» теж входять у Fozzy Group. Крім того, до групи входять швидка доставка LOKO, мережа спортклубів Apollo Next, маркетплейс MAUDAU, магазин зоотоварів E-ZOO, хімчистка MINK.
Ресторанний бізнес представлений такими закладами: піцерія Positano, Escobar, бар Who&Why, паб Beermaster та хлібна майстерня «Буланжері». Всі заклади розташовані в Києві.
Власні торговельні марки: «Премія», Premiya Select, «Повна чаша», «Повна чарка», Zonk, «EXTRA!», «Крафтяр», «Власна кондитерська», Feels Good та «Зелена Країна».
3
Історія компанії
1997 рік — відкрили перший гіпермаркет Fozzy у Вишневому.
У 1998 році відкрили перший супермаркет «Сільпо» у Києві. Зараз у мережі «Сільпо» 308 магазинів у понад 80 містах.
У 2002 році відкрито перший магазин «Фора». Сьогодні мережа представлена 326 магазинами по всій країні.
2005 рік – запуск ресторанного напрямку — відкриття чеської ресторації «У Хромого Пола».
2006 рік – запуск власних торговельних марок «Премія» і «Повна чаша» у торговельних мережах Fozzy Group.
У 2007 році – запуск програми «Власний Рахунок» для гостей мережі «Сільпо».
У 2012 році – заснування мережі Le Silpo, відкриття двох делікатес-маркетів у Дніпрі та Харкові (сьогодні працює 4 делікатес-маркети Le Silpo).
У 2015 році придбали ПАТ «Сумирибгосп» – підприємства з вирощування риби та рибопосадкового матеріалу. Це 300 га земельних ділянок водного фонду в селах Верхня Сироватка і Сад Сумської області. Також купили ТОВ «Агро-Альянс Закарпаття» в селі Онок Виноградівського району. Там вирощують ранні овочі.
2016 рік – запуск торговельної мережі «Thrash! ТРАШ!».
2020 рік – запуск послуги доставки товарів у мережах «Сільпо» та «Фора».
2021 рік – запуск мережі спортклубів APOLLO NEXT, маркетплейсу важливих товарів MAUDAU та магазину зоотоварів E-ZOO.
2022 рік – запуск онлайн-хімчистки MINK та швидкої доставки продуктів LOKO.
2023 рік – відкриття медичного центру Doctor Sam у Києві.
4
Скандали, кримінал
У 2003 році заступниця генпрокурора Тетяна Корнякова (генпрокурором тоді був Святослав Піскун) порушила п'ять кримінальних справ щодо «Фоззі».
«Оборот компанії за півроку склав 270 млн грн, тоді як податків компанія заплатила лише 58 тис. грн», — заявила Корнякова.
досьє
Президент корпорації всі звинувачення спростував.
«Реальна сума сплачених податків тільки ЗАТ «Фоззі» становить 3,9 млн грн, що в 70 разів більше оголошеної суми. Ми почали свій бізнес практично з нуля, і наші відносини з державою обмежуються сплатою податків», — сказав тоді Костельман.
досьє
Через кілька років він розповідав журналістам, що через кримінальні справи компанія втратила рік життя. Законні способи захисту не працювали. І жодні постанови судів у податковій не сприймалися.
«У них була конкретна мета на наше знищення, до якої вони йшли напролом. А закінчилася історія тим, що полковника, який нас пресував, звільнили з податкової міліції. Я чув, він після цього викладав в академії. Може, досі передає досвід молодим», — розповідав бізнесмен журналістам.
досьє
У 2004 році Fozzy зареєструвала торгову марку Wal-Mart для реклами та просування товарів, оформлення вітрин, послуги доставки та інших видів діяльності.
У 2014 році стало відомо, що американська торгова мережа Wal-Mart Stores судиться з Держслужбою інтелектуальної власності та українською компанією Fozzy за свій бренд.
«Wal-Mart Stores вважає, що цим були порушені її права. Компанія може спробувати довести, що її бренд є відомим в Україні, зокрема, за фільмами», — пояснювали журналістам юристи.
досьє
Fozzy Group добровільно передала права на торгову марку компанії Wal-Mart. Ситуація була вичерпана і не мала продовження.
У 2016 році Солом'янський райсуд Києва заарештував рахунки компанії «Фоззі-Фуд» через заниження посадовими особами податку на додану вартість. Розслідування встановило, що при проведенні безтоварних операцій було занижено ПДВ на 32,2 млн грн. Після ряду оскаржень з боку компанії усі арешти були скасовані. В рамках розслідування не було інших активних дій і версія слідчого не була підтверджена.
У 2016 році журналісти «Крим. Реалії» опублікували розслідування, згідно з яким всі супермаркети Фоззі продовжують працювати в Криму. Тільки вже як російські суб'єкти — через ТОВ «Кримторг-З», «Кримторг Е», «Кримторг Р» і «Кримторг Б», зареєстровані в квітні 2014 року.
«Всі вони пов'язані між собою російським власником – московським ТОВ «Торговий дім «Ніжин». Але цей торговий дім, зокрема, є «дочкою» української групи компаній «Фоззі Груп» відомого бізнесмена-мільйонера Володимира Костельмана», — писали ЗМІ.
досьє
У листопаді 2018 році компанія Fozzy Group потрапила під російські економічні санкції. Тоді у Криму працювали сім об'єктів мережі — магазини «Сільпо». Через місяць у московській компанії «Торговий дім «Ніжин» (офіційно вона була власником кримських магазинів) змінилися засновники. Українська фірма ТД «Ніжин» та «Ніжинський консервний завод» зникли зі складу власників.
Проте, в компанії запевняють, що на окупованих територіях не працюють.
«У своїй роботі Fozzy Group неухильно дотримується законодавства України і не веде жодної діяльності на території держави-агресора чи тимчасово окупованих територіях. Чітка проукраїнська позиція Fozzy Group призвела до того, що в листопаді 2018 року рф ввела санкції проти компанії», — пояснили у Fozzy Group.
досьє
Внаслідок повномасштабної війни понад 70 магазинів Fozzy Group зазнали повного або часткового руйнування, 56 з них — успішно відновлені. Крім того, 20 магазинів розташовані на тимчасово окупованих територіях, до яких компанія не має доступу. Деякі з них фізично знищені. У березні 2022 року під Броварами склад із замороженими продуктами був зруйнований російською ракетою.
5
Заслуги
З 2017 року «Сільпо» сім років поспіль потрапляє до рейтингу найкращих магазинів Європи за версією European Supermarket Magazine (ESM).
У 2018, 2019, 2021 роках мережа «Сільпо» була переможцем премії Retail Awards.
2021 року Fozzy Group стала переможцем премії Sustainability Awards за від Європейського Банку Реконструкції та Розвитку.
Три компанії Fozzy Group потрапили до рейтингу «ТОП-200 кращих роботодавців України», складеному Держфіскальною службою.
Банк «Восток» увійшов до ТОП-5 кращих банків для фізосіб за даними Проекту Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем (ЕМА).
Спільно з ГО «Україна без сміття» відкрили три станції прийому вторсировини.