Адреса — Київська область, м. Вишневе, вул. Промислова, 5-В.
Статутний капітал — 26,52 млн грн.
Дата реєстрації — 2015 рік.
Компанія в соціальних мережах:
Головне
Fozzy Group — один з найбільших українських ритейлерів.
Засновники — Володимир Костельман (51%), Роман Чигір (23,2%), Олег Сотніков (23,2%) та Юрій Гнатенко (2,5%).
2
Доходи, кількість співробітників, активи
Штат співробітників налічує понад 50 тис. чоловік і 690 торгових точок по всій території країни. Це супермаркети «Сільпо», оптові гіпермаркети Fozzy, магазини «Фора», дискаунтери Thrash!
2019 рік компанія закінчила з обігом 78 млрд грн. За останні 5 років він збільшився майже в 2,5 рази. За рік був відкритий 71 новий магазин та сплачено 3,85 млрд грн податків, що на 32,8% більше, ніж у 2018 році.
Зараз площа магазинів Fozzy Group складає більше 1 млн м2.
У групу компаній входить виробництво продуктів харчування, банківський і ресторанний бізнес, фармацевтичні супермаркети «Біла ромашка», магазинів персональної електроніки Ringoo.
Є свої виробництва: «Ніжинський консервний комбінат» і птахофабрика ТОВ ВКФ «Варто».
Банк «Восток», компанія по доставці Justin і мережа туристичних агентств «Сільпо — Вояж» теж входять в групу «Фоззі».
Ресторанний бізнес представлений такими закладами: «У хромого Пола», «Старомак», піцерія Positano, Дзяо-Бар, Escobar, «Мокрі вуса» та хлібна майстерня «Буланжері». Всі ресторани знаходяться в Києві.
Власні торговельні марки: «Премія», Premiya Select, Premiya Wine Club, «Повна чаша», «Повна чарка», Zonk, «EXTRA!» та «Зелена Країна».
3
Історія компанії
1997 рік — дата заснування Fozzy Group.
У 1998 році заснували торговельну мережу «Сільпо» та відкрили перший супермаркет у Вишневому під Києвом. Зараз їх 239 у 61 місті.
У 2002 році відкрито перший магазин «Фора». Сьогодні мережа представлена 248 магазинами по всій країні.
У 2015 році придбали ПАТ «Сумирибгосп» – підприємства з вирощування риби та рибопосадкового матеріалу. Це 300 га земельних ділянок водного фонду в селах Верхня Сироватка і Сад Сумської області.
Також купили ТОВ «Агро-Альянс Закарпаття» в селі Онок Виноградівського району. Там вирощують ранні овочі. І запустили віртуального оператора мобільного зв'язку Yezzz!
У 2018 році Фоззі придбала ТОВ «Білорусь». Підприємство зареєстроване у селі Буровка Чернігівської області та займається вирощуванням зернових культур.
У травні 2020 року Fozzy Group отримала кредит у $60 млн від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).
Гроші витратять на підвищення ефективності використання енергії та ресурсів, поводження з відходами та розширення присутності мереж супермаркетів Fozzy Group в регіонах з обмеженою пропозицією у сфері продуктового ритейлу.
У 2015 році стало відомо, що мережа супермаркетів «Амстор», що належить Новинському, була передана Fozzy Group і почала працювати під брендом «Сільпо», а торгові центри Амстор зберегли свою оригінальну назву.
Генпрокуратура розслідує кримінальну справу щодо «Амстор».
За даними слідства, невстановлені особи підробили печатки та документи, а потім заволоділи нерухомістю, обладнанням, продуктами харчування, напоями, що належать ТОВ «Амстор».
А для прикриття злочинів створили низку фірм, через які продали все це підприємствам, що входять до групи Fozzy.
Зараз адвокати компаній, які позбулися майна, через суди доводять, що незаконна перереєстрація була зроблена однією людиною — власником «Смарт Холдингу».
Пікаділлі
оптова торгівля
ТОВ «Пікаділлі» — фірма з міста Вишневе, у сфері діяльності якої вказана оптова торгівля фруктами та овочами.
В її відношенні відкрито кілька кримінальних проваджень, пов'язаних з ухиленням від сплати податків.
Фірма, за даними слідства, за адресою реєстрації не знаходиться, директор Рим Келямов за місцем проживання — теж.
При цьому фактично діяльність підприємства здійснює представник Fozzy Group.
А посадові особи «Пікаділлі», за тими ж даними, сформували для підприємства податковий кредит з ПДВ на загальну суму 9,3 млн грн.
5
Скандали, кримінал
Інформація в процесі перевірки
У 2003 році заступниця генпрокурора Тетяна Корнякова (генпрокурором тоді був Святослав Піскун) порушила п'ять кримінальних справ щодо «Фоззі».
«Оборот компанії за півроку склав 270 млн грн, тоді як податків компанія заплатила лише 58 тис. грн», — заявила Корнякова.
досьє
Президент корпорації всі звинувачення спростував.
«Реальна сума сплачених податків тільки ЗАТ «Фоззі» становить 3,9 млн грн, що в 70 разів більше оголошеної суми. Ми почали свій бізнес практично з нуля, і наші відносини з державою обмежуються сплатою податків», — сказав тоді Костельман.
досьє
Через кілька років він розповідав журналістам, що через кримінальнів справи компанія втратила рік життя. Законні способи захисту не працювали. І жодні постанови судів у податковій не сприймалися.
«У них була конкретна мета на наше знищення, до якої вони йшли напролом. А закінчилася історія тим, що полковника, який нас пресував, звільнили з податкової міліції. Я чув, він після цього викладав в академії. Може, досі передає досвід молодим», — розповідав бізнесмен журналістам.
досьє
У 2004 році Fozzy зареєструвала торгову марку Wal-Mart для реклами та просування товарів, оформлення вітрин, послуги доставки та інших видів діяльності.
У 2014 році стало відомо, що американська торгова мережа Wal-Mart Stores судиться з Держслужбою інтелектуальної власності та українською компанією Fozzy за свій бренд.
«Wal-Mart Stores вважає, що цим були порушені її права. Компанія може спробувати довести, що її бренд є відомим в Україні, зокрема, за фільмами», — пояснювали журналістам юристи.
досьє
Чим закінчилася історія — невідомо.
У 2016 році Солом'янський райсуд Києва заарештував рахунки компанії «Фоззі-Фуд» через заниження посадовими особами податку на додану вартість. Розслідування встановило, що при проведенні безтоварних операцій було занижено ПДВ на 32,2 млн грн.
У 2016 році журналісти «Крим. Реалії» опублікували розслідування, згідно з яким всі супермаркети Фоззі продовжують працювати в Криму. Тільки вже як російські суб'єкти — через ТОВ «Кримторг-З», «Кримторг Е», «Кримторг Р» і «Кримторг Б», зареєстровані в квітні 2014 року.
«Всі вони пов'язані між собою російським власником – московським ТОВ «Торговий дім «Ніжин». Але цей торговий дім, зокрема, є «дочкою» української групи компаній «Фоззі Груп» відомого бізнесмена-мільйонера Володимира Костельмана», — писали ЗМІ.
досьє
У листопаді 2018 році компанія Fozzy Group потрапила під російські економічні санкції. Тоді у Криму працювали сім об'єктів мережі — магазини «Сільпо».
Через місяць у московській компанії «Торговий дім «Ніжин» (офіційно вона була власником кримських магазинів) змінилися засновники. Українська фірма ТД «Ніжин» та «Ніжинський консервний завод» зникли зі складу власників. Замість неї власником став якийсь Олексій Анатолійович Ращупкін.
Примітно, що повний тезка Ращупкіна до грудня 2019 року (за даними Мін'юсту) значився кінцевим бенефіціаром української ТОВ «Фоззі-Фуд» — це дочірня компанія Fozzy Group. Вона зареєстрована у Вишневому під Києвом. Зараз Ращупкін — засновник приватного акціонерного товариства «Гуд Фуд плюс», яке теж належить імперії Fozzy.
6
Заслуги
У 2018 році мережа «Сільпо» перемогла у 4-х номінаціях премії Retail Awards – 2018 «Вибір споживача»: краща мережа супермаркетів України, а також Києва, Одеси, Львова.
Три компанії Fozzy Group потрапили до рейтингу «ТОП-200 кращих роботодавців України», складеному Держфіскальною службою.
Банк «Восток» увійшов до ТОП-5 кращих банків для фізосіб за даними Проекту Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем (ЕМА).
Спільно з ГО «Україна без сміття» відкрили три станції прийому вторсировини.