Facebook Pixel

Найбільш поширені зловживання силовиків щодо бізнесу називає голова Маніфесту 42 Сергій Позняк

Із початку 2024-го року тиск, а деколи й справжнє свавілля правоохоронних органів у поводженні з бізнесом досягло апогею. Після широкого суспільного розголосу та сприяння руху «Маніфест 42», Володимир Зеленський підписав Указ, яким ввів у дію рішення РНБО про тримісячний мораторій на обшуки та блокування роботи підприємств правоохоронцями. Мораторій добігає кінця 23 квітня.

Сергій Позняк, голова «Маніфесту 42», руху бізнесу проти свавілля силовиків, розповів в інтерв'ю The Page про головні порушення з боку силових структур. Які зміни до законодавства та ставлення до бізнесу просуває «Маніфест» читайте тут.

Арешт активів

Насамперед, за словами Сергія Позняка, силовики арештовують активи, неспівмірні з імовірно нанесеною шкодою. Припустимо, шкода на один мільйон гривень, а арештовують актив вартістю 100 млн грн, хоч і гіперболізовано, але це повністю передає картину.

Quote«Добре, якщо це велика компанія, яка має запас міцності, але й у середнього бізнесу таких кейсів безліч. Такі бізнеси просто гинуть пачками, підриваючи цим нашу економіку», – констатує Сергій.

Перекручування результатів експертизи

Тут у приклад Сергій Позняк наводить справу Ігоря Мазепи (засновника інвесткомпанії Concorde Capital).

«Є нова судова експертиза, яка демонструє, що ніяку дамбу, ніякі землі стратегічного призначення ніхто не відтискав і не будував, тим більше, там якісь споруди. Все відбувалося у законний спосіб і ніхто нічого не порушував», — зазначає співрозмовник The Page.

Який правоохоронний орган найбільше «кошмарить» бізнес (відео)

Затримання без судових постанов

Quote«Жорстке затримання, без жодних судових постанов. До того ж, одразу «обличчям в асфальт», — розповів Сергій Позняк про манери українських силовиків.

Призначення завищеної застави

Також вкрай пошириним явищем, за словами Позняка, є призначення застави, що в десятки разів перевищує нанесену шкоду. У випадку з Мазепою вона у сорок дев'ять разів (349 млн грн) перевищувала ймовірні збитки, нанесені державі (7 млн грн). Більше того, спочатку прокурори просили 700 млн грн застави для Мазепи, тобто в 100 разів більше, ніж імовірна шкода.

На думку Сергія Позняка, таку заставу спеціально призначають, щоб її нереально було сплатити, тобто людина весь час знаходилась під вартою і повним контролем силовиків.

Жорсткі обшуки — маски-шоу

Quote«Спеціально роблять обшук з розбиванням дверей, з жорстким заходом, з маски-шоу. Ну і з бізнесом хіба так можна?», – запитує Позняк.

Прикладом такого поводження є обшуки НАБУ в офісі компанії Archer, виробника електроніки і насамперед тепловізорів для бойових. рушниць ЗСУ. Тоді їм просто підірвали сейф замість того, аби взяти ключі в охоронця.

Наслідки обшуку

Наслідки обшуку


Подякувати 🎉