Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Політичний барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 15 — 19 листопада

barometer-new-86.jpg

Рейтинг Володимира Зеленського 15 — 19 листопада. Інфографіка: The Page

Редакція The Page підготувала «Політичний барометр» за минулий тиждень: нова очільниця «слуг», тисяча гривень для вакцинованих українців, ціни на проїзд у Києві та замах на міністра.

Теми, які вплинули на рейтинг Зеленського:

Олена Шуляк
Позитивно
Олена Шуляк
голова партії «Слуга народу»

На черговому зʼїзді «Слуг народу» обрали нового керівника партії. Ним стала Олена Шуляк.

Кандидатуру Шуляк запропонував Олександр Корнієнко, який склав повноваження очільника цієї політсили. Альтернативні кандидатури не пропонувалися.

«На новій посаді я налагоджу якісну комунікацію та роботу з політичною командою на всіх рівнях. Партія має бути ефективним політичним інститутом, що працює як годинник: швидко та якісно ухвалює рішення, реагує на виклики сьогодення, приймає пропозиції», — заявила Шуляк на своїй сторінці у Facebook.

The Page
Коментар The Page

Обрання Шуляк на таку відповідальну посаду — це, безперечно, позитив. Навряд чи вона потраплятиме в скандали так часто, як її попередник Корнієнко. Загалом Шуляк дійсно може покращити роботу партії, а це вплине на рейтинг президента. Бо якщо його партія працює, як замислювалося, — це гарні новини.

Денис Шмигаль
Позитивно
Денис Шмигаль
прем'єр-міністр України

Прем`єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що щеплені українці отримають із бюджету тисячу гривень, які пообіцяв Володимир Зеленський.

«Це буде фонд підтримки підприємців, які постраждали від COVID-19. Тобто це буде загальний фонд бюджету, і, відповідно, ці кошти буде виділено. Це кошти державного бюджету України», — повідомив він.

The Page
Коментар The Page

Всупереч критиці, рішення Зеленського про видавання грошей за вакцинацію проти коронавірусу, імовірно, позитивно вплине на його рейтинг. Можливо, ідея достукатися до найпростішого почуття людей — любові до грошей, матиме результат, і кількість вакцинованих громадян збільшиться. 

Віталій Кличко
Позитивно
Віталій Кличко
мер Києва

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що питання про перегляд тарифів на проїзд у столиці до кінця опалювального сезону не розглядатиметься.

За його словами, відбулося значне зростання цін на енергоносії, які є основним складником вартості тарифів. Мер нагадав: для того, щоб не підвищувати тарифи на опалення та гарячу воду для киян, міська влада вже компенсувала зі столичного бюджету понад 2 млрд грн.

«Але ми не можемо весь бюджет столиці пустити тільки на дотації. А за які кошти тоді втілювати проєкти, ремонтувати дороги, мости, будувати дитячі садочки та школи, оновлювати той самий громадський транспорт?» — додав мер.

The Page
Коментар The Page

Інформація про збільшення ціни на проїзд у столиці неабияк сколихнула жителів Києва. І хоча частину негативу після ухвалення такого рішення отримає сам Кличко, про Зеленського теж не забудуть. Адже останнім часом ціни зростають на все, і це вже важко не помітити. Тому відтермінування збільшення тарифів поки що записуємо в позитив, але коли ціни таки підвищать, а це станеться так чи інакше, рейтинг Зеленського постраждає.

Давид Арахамія
Негативно
Давид Арахамія
народний депутат, голова фракції «Слуга народу»

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що фракція, найімовірніше, не голосуватиме за відставку міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка.

«Це неправильно, коли фракція призначає міністра, а потім із новин дізнається, що він психанув і щось там написав (заяву про відставку – PG). Я не думаю, що в нього за такого підходу є шанси бути звільненим», — сказав він.

На уточнення про те, що в такому разі відбуватиметься, Арахамія зазначив: «Просто не будемо голосувати, і все. І нехай тоді буде заручником цього процесу. Він же з нами не радився. Ми його призначали? Хоче піти — має прийти на фракцію, сказати: «Я не згоден із такими позиціями, хочу піти»... Якщо він так чомусь не зробив, він отримає наслідки».

Арахамія додав, що на фракції це питання ще не обговорювалося.

The Page
Коментар The Page

Поки «Слуги народу» шукали нові обличчя, виявилося, що робота в команді президента не така вже й добровільна. Партія не планує звільняти міністра, який сам проситься у відставку. Такі дивні рішення можуть негативно вплинути на рейтинг Зеленського, адже відсутність компромісів і відмова звільнити міністра мають дуже поганий вигляд. До того ж сам Ткаченко заявляв, що йому не подобається працювати в уряді.

Денис Монастирський
Негативно
Денис Монастирський
міністр МВС

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський повідомив, що правоохоронці запобігли замаху на міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка.

За його словами, замовниками вбивства були громадянин США та громадянка України.

Як заявив міністр, замовник спочатку замовив лише викрадення. «Виконання» цього замовлення та «докази» імітували правоохоронці. Після цього замовник захотів «вибити» в Лещенка нібито наявні борги – він хотів, щоб викраденому завдали тілесних ушкоджень, і «не заперечував», якщо того вб'ють.

The Page
Коментар The Page

Раз на декілька місяців з’являється інформація про замахи на перших осіб держави або їхнє планування. Варто нагадати, що замовника й нападників на радника президента Сергія Шефіра ще й досі не знайдено, а тут уже ледь врятували міністра аграрної політики. Звісно, політологи говорять про те, що кожного разу замахи збігаються з неймовірною критикою самого президента, але в замовленні міністра звинувачують американця. Не схоже, що люди Зеленського у владі можуть почуватися в безпеці, як і решта українців, що не додає президентові рейтингів. 

Данило Гетманцев
Негативно
Данило Гетманцев
голова комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що олігархи заважають ухваленню ресурсного законопроєкту № 5600 у Верховній Раді, і розповів про дискусії щодо оподаткування руди.

«Олігархічні сили роблять усе можливе, аби цей законопроєкт не підтримали в залі. Але ми не зупиняємося і йдемо до кінця», — зазначив він.

The Page
Коментар The Page

Експерти вважають, що законопроєкт № 5600 далеко на найкращий варіант, але коли голова комітету зізнається, що олігархи можуть впливати на серйозні рішення в парламенті, — це поганий знак. Зеленський обіцяв побороти олігархів, але поки що проблеми з’явилися тільки у Віктора Медведчука. Подивимося, чим закінчиться невеличка війна з Рінатом Ахметовим. Але навряд Зеленський отримає додаткові голоси.

Коментарі

Всі новини